Järgmisel kuul välja tuleva iPhone’i uue tarkvara iOS 12 suur uuendus pidi olema videokõned, kus saab üks-ühele kõne asemel korraga suhelda kuni 32 inimest. Nüüd aga selgub ootamatu meelemuutuse järel, et FaceTime grupivideokõned iOS 12 esmaversiooni ei jõuagi.
Grupikõned on eemaldatud viimasest, iOS 12 seitsmendast beetaversioonist. Samuti seisab Apple’i muudatuste logis teade, et FaceTime grupivideokõned ei jõua iOS 12 esimesse ametlikku versiooni. Näib, et uuenduse arendus on lihtsalt edasi lükatud, sest Apple-i sõnul jõuab funktsioon kasutajateni “tulevase tarkvarauuenduse käigus” selle sügise jooksul.
Varasemalt oli teada, et FaceTime grupivideokõnesid toetaks ka uus süle- ja lauaarvutite opsüsteemi Mojave, kuid grupikõnesid ei maksa nüüd oodata ka sealt.