Jakob Rosin: Kuidas mu Apple Watch otsustas, et on aeg mulle kiirabi kutsuda

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Sõidan töölt koju, kui järsku randmel olev Apple Watch värisema hakkab. Ja värinamustriga, mida ta kunagi varem pole teinud. Peast käib läbi mitu mõtet. Äratust ju pole, telefon on mul teises käes lahti, niiet teavitused peaksid ka kõik sinna tulema… Kolmanda värina ajal kuulen ka kellast tulevat alarmi, ja siis saab selgeks.

Käivitus kella SOS-funktsioon, mis aktiveerub selle peale, kui nuppu viis sekundit all hoida. Need kolm värinat olid hoiatuseks, nende ajal oleks võinud ma nupu lahti lasta ja kõik oleks hästi olnud. Minu ranne oli aga sellise nurga all, mis aktiveeris nupu ja summutas ka kõlarist kostva hoiatussignaali.

Saabub vaikus, mida teha?

Siis läks kiireks. Kõrvaklapist tulev podcast katkeb ja telefon teatab, et helistab 112. Vehin seal kõne katkestada ning see õnnestubki, napilt enne ühenduse saamist. Kella ekraanil on aga nulli jõudmas taimer kirjaga “Sending SOS message,” mis saadaks minu lähimatele sugulastele jooksva asukohainfoga sõnumi, tõenäoliselt tekstiga sellest, et ma olen hädas. Otsin, ja sekund enne nulli leian cancel-nupu.

Podcast kõrvas katkeb taas. Kas peab telefon mu eelnevat kõne katkestamist kogemata juhtunuks ja seega üritab abivalmilt uuesti abi kutsuda – ma ei tea. Korra jõuan ka kutsuvat tooni kuulda, kuid suudan enne piinlikku seletamist “jaa, tere, vabandust, mu käekell helistas teile, kõik on korras,” kõne katkestada.

Kell küsib endiselt, et  olen ma kindel, et soovin tühistada appikutse saatmise. Vajutan jah, mispeale kell kuvab abivalmilt ekraanile mu tervisenäitajad, nimest kuni veregrupini.

Kõik muutub rahulikuks

Kogu tehnika rahuneb, mina mõne hetke pärast samuti. Loomulikult teadsin ma sellest funktsioonist, olen ta oma kellas ning telefonis ise ju seadistanud. Kuid näha seda kõike toimimas andis mulle pisikese killu kindlustunnet juurde. Kui peaks tõesti midagi juhtuma, pääsen ma oma käekella nupule juurde ja seda vajutama oluliselt kindlamalt, kui läbides telefonis olevat puutetundliku ekraani kadalippu, koos õigele kohale puudutamise, numbri valimise ja muu selle juurde käivaga.

Muide, ka iPhone’is saab aktiveerida Emergency SOS funktsiooni, mis käivitub seejärel, kui ekraanilukustusnuppu viis korda vajutada.

Skeptikute arvates ei peaks tehnoloogiat sellisel viisil tõenäoliselt täielikult usaldama, ja teil on õigus, tarkvara võib jukerdada, side telefoni ja kella vahel katkeda või tekkida mõni muu nõme tõrge, kuid kui see töötab ja ma tahaks loota, et tänane polnud erand, siis on vähemalt hea teada, et on veel üks võimalus hädas olles abi saada.

Ahjaa, panin kella käele nüüd teistpidi, et ranne iseenesest nuppe ei näpiks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.