iPhone’i uus funktsioon aitab sul oma telefoni varguse korral paremini kaitsta: kuidas see sisse lülitada?

Kuidas oma iPhone'i paremini varaste eest kaitsta?Foto: Shutterstock

See on jube kogemus, kui su telefon ära varastatakse ja veel jubedam on see, kui varas saab ligi telefoni rakendustele ja näiteks ka su pangakontole. iOS 17.3 uuendusega saavad iPhone’id ühe turvafunktsiooni juurde, mis peaks varastel elu keerulisemaks tegema.

Varem uurisid vargad välja telefoni PIN-koodi või varastasid kellegi käest näiteks telefonikõne ajal seadme, millel ei olnud klahvilukku peal. Sealt edasi oli pahalastel võimalik maha võtta erinevad kaitsed ja saada telefoni üle kontroll.

Uue funktsiooni nimi on Stolen Device Protection, mis tähendab eesti keeles varastatud seadme kaitset. Kui see lisa on sisselülitatud, siis on vaja paroolidele ja muule säärasele ligisaamiseks kasutada Face- või Touch-ID-d. Enam ei piisa vaid seadme PIN-koodi sisestamisest.

Samuti võtavad siis mõned protsessid kauem. Näiteks Apple ID paroolivahetusel tuleb oma otsus kinnitada tund aega hiljem Face- või Touch-ID-ga.

Funktsiooni kasutamiseks tuleb uuendada oma telefon iOS 17.3 või uuema peale ning minna sätetesse ja valida Face ID & Passcode ning sisestada oma PIN-kood. Siis tuleb otsida üles väli turn on Stolen Device Protection ja see sisse lülitada. Nüüd on funktsioon aktiivne.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.