Hea nipp

Juhend: kuidas oma asukohta Google Mapsis teistega jagada

Rubriiki toetab

Google Maps aitab sul hõlpsasti leida oma sihtpunkti. Paljud aga ei tea, et rakenduses on ka võimalus jagada oma asukohta teistega. Olgu see siis selleks, et aidata sõbral sind üles leida, või selleks, et anda teada, et oled turvaliselt teel, või õnnelikult koju jõudnud.

Selleks, et oma asukohta jagada, tee järgmist:

  1. Ava Google Maps oma iOS või Android seadmes.
  2. Puuduta sinist täppi, mis tähistab sinu asukohta ning vali avanenud menüüst valik “Share Location”.
  3. Su telefon võib küsida ligipääsu kontaktidele, et kuvada nimekirja inimestest, kellele asukohta jagada.
  4. Sul on kaks varianti. Kas jagada asukohta lõpmatult pikalt, või määrata aeg, mille järel asukohta enam ei jagata. Viimase variandi puhul vali valik “For 1 hour” ning kasuta + ja – nuppe aja muutmiseks. Selleks, et asukohta jäädagi jagama, vali valik “Until you turn this off”.
  5. Android pakub sulle juba inimesi, kellele oma asukohta jagada. Samuti saad saata asukoha jagamise lingi mõne suhtlusrakenduse kaudu või kopeerida lingi telefoni vahemällu.
  6. iOS seadmel tuleb sul vajutada nuppu “Select people”, et valida inimene, kellele asukohta jagada võiks. Samuti saad saata lingi sõnumiga või kasutada mõnd muud suhtlusäppi. Lisaks võib iPhone küsida luba asukoha jagamiseks ka siis, kui Google Maps on taustal.

Selleks, et oma asukoha jagamine peatada, ava Google Maps ning puuduta ekraani all olevat riba, mis annab teada asukoha jagamisest. Seejärel vajuta “X” märki.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.