Kui tihti peaks nutitelefoni taaskäivitama?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Öeldakse, et nutitelefonile on hea, kui teda aeg-ajalt taaskäivitada. Nii saab mälu puhastada ja abi juhul, kui esineb jõudluse probleeme. Kui tihti seda teha ja kas see ka tegelikult aitab?

Küsimus on RAM-is ehk muutmälus

Peamine põhjus, miks telefoni taaskäivitada on vaja, peitub RAM-is ehk muutmälus. Kuigi rakendusi saab telefonis sulgeda, ei puhasta see muutmälu täielikult. Taaskäivitamisega saab selle aga täielikult puhastada.

Lisaks tasub telefon välja lülitada ja tööle panna ka siis, kui selle kasutamisel on tunda hakkimist või toimub rakenduste sulgemine ja avamine ebaloomulikult aeglaselt. Muidugi ei ole tegu võluvitsaga, mis kõik probleemid lahendada aitab, kuid abi võib sellest siiski tõusta.

Kas on oluline telefoni regulaarselt taaskäivitada?

Paljude allikate kohaselt tuleks telefoni välja ja sisse lülitada umbes nädalas korra. Mõned teevad seda näiteks igal ööl, kuna paljudel telefonidel on võimalik sätetest seadistada automaatselt nutitelefon välja ning sisse lülituma kindlatel kellaaegadel.

Tegelikkuses pole mingit kindlat ajalist reeglit, mis garanteerib telefoni probleemivaba töö ja hoiab muutmälu puhtana. Telefoni tuleks taaskäivitada vajaduspõhiselt – kui tunned, et rakendused ei toimi korrektselt või lihtsalt soovid aegajalt muutmälu puhastada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.