Kuidas telefoni külma ilma eest kaitsta?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
pexels-photo-54200.jpeg

Jahedad ilmad on kohal ning kuigi see on talverõõmude nautimiseks tore uudis, siis sinu taskus olev nutitelefon selle üle eriti ei rõõmusta. Nutitelefonid ei ole mõeldud töötama külmade ilmadega, seega tasub teada, kuidas oma nutiseadme eest külmade ilmadega hoolt kanda.

Ära jäta seda autosse

Külm võib ajutiselt kahjustada telefoni akut ning muuta selle ekraani ja klaaspaneelid väga õrnaks. Seega ei tasu telefoni jätta terveks päevaks või ööks külma autosse, kuna siis võid ühel hommikul märgata, et telefoni aku ei pea enam kuigi hästi vastu, kuni see uuesti üles soojeneb või jookseb üle mõne telefoni klaaspaneeli suur ämblikmõra.

Hoia seda keha lähedal

Kui soovid väljas liikudes telefoni endaga kaasas kanda, siis tasuks seda hoida pigem keha lähedal, kus see on soojas. Kui väljas on väga suured miinuskraadid, ei tasu telefoni lihtsalt käes hoida. Selle asemel võiks selle panna põuetaskusse või äärmisel juhul püksitaskusse või käekotti.

Kui telefon on juba külma saanud

Kui mingil põhjusel on telefon pikemat aega külma käes olnud, siis ei tasuks seda kohe kasutama hakata. Kui telefon ei ole ennast välja lülitanud, siis ei ole selle kasutamisega suuremaid probleeme. Hullemal juhul saab aku lihtsalt väga kiiresti tühjaks, kuid see probleem peaks aku soojenemisel kiirelt kaduma.

Kui telefon on ennast aga külmas oleku ajal välja lülitanud, siis ei tasuks seda kohe sisse lülitada. Pigem tuleks see viia sooja tuppa, lasta sel tasapikku soojeneda ning alles siis üritada seda sisse lülitada. Kui see sisse ei lülitu, siis tee kindlaks, et see ei ole enam külm ning pane telefon laadima.

Liigne kuumus pole hea

Kui telefon on väga külmaks muutunud, siis võib tekkida mõte see kohe väga sooja kohta panna, näiteks võtta endaga kaasa sauna. Seda ei tohiks aga teha. Oma nutiseadmel tuleks lasta soojeneda toatemperatuuril, kuna ka liiga kuum temperatuur ei ole elektroonika jaoks hea.

Selleks, et saada teada, millised on sobivad temperatuurid just sinu nutiseadme jaoks, vaata oma telefoni kasutusjuhendit. Üldjuhul on seal välja toodud, millised on seadme jaoks optimaalsed temperatuurid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.