See juhtub tihti siis, kui keegi vabatahtlikult laseb “sõbra” Steami kontole ligi, näiteks kui on plaan seda müüa. Steami kontosid tegelikult müüa pole lubatud, aga hoolimata sellest on internet pakkujaid ja ostjaid ühest otsast teiseni täis.
Selle jaoks on äpp
Kui sa aga lülitad sisse kaheastmelise sisselogimise läbi telefoni, siis lihtsalt meiliaadressi muutmisest ei piisa ja telefoninumbrit ei saa nii lihtsalt konto küljest lahti haakida, vaid see tuleb telefonist lubada. Samuti on Steamis esemetega kauplemiseks vajalik sisse logida Steami äpiga.
Alustuseks tõmbagi enda telefoni Steami äpp. Mõistagi on see olemas nii Androidile kui ka iPhone’ile ja isegi Windows Phone’i rakendus on olemas.
![](https://digi.geenius.ee/app/uploads/sites/7/2018/01/a2bfaa609de38a04d35cd78ad805b180.jpg)
Logi äppi enda Steami kontoga sisse, võta endal meilist kinnituskood ning klõpsa menüüs Steam Guard nupule. Sealt tuleb sisse lülitada Steam Guard Mobile Authenticator. Aktiveeri see koos enda telefoninumbriga. Valikuvõimalus on ka aktiveerida see meiliaadressiga, aga tee seda kindlasti telefoninumbriga.
Nüüd peaksid saama teate, et kõik õnnestus. Edaspidi saad Steami sisselogimisel koodi telefoni äpist, mis tuleb ruttu sisestada, sest üks kood kehtib kõigest 30 sekundit. Selleks et enda isiklikus arvutis koodi kogu aeg sisestama ei peaks, selleks jäta see arvuti sind mäletama, tehes sisselogimiskasti juurde vastava linnukese.
![](https://digi.geenius.ee/app/uploads/sites/7/2018/01/592a45f173cbfbaf9d0755baf2cbcc78.jpg)
Aga kui telefon läheb kaduma?
Nüüd kõige olulisem asi. Juhuks, kui su telefon läheb kaduma, siis on äpid olemas ka taastamiskood, mis tuleks üles kirjutada ja sellise soki sisse peita, mida sa kunagi ei kasuta. Selle vajuta Steam Guard menüüs My Recovery Code reale ja kirjuta seal leiduv kood üles.