Enamikel veebibrauseritel on tööriist, mis laseb sul erinevate keskkondade sisselogimise info salvestada. Näiteks kui kasutad Google Chrome’i veebilehitsejat, siis näed seda infot seadete menüüst “Automaatne täitmine -> Paroolid”.
Chrome annab mugavalt infot ka selle kohta, kas neil lehtedel, kus oled ennast kasutajaks registreerinud, on olnud lekkeid ning kas sinu kasutajaandmed seal võivad olla ohus.
Otsi kontosid e-mailidest
Teine lihtne variant on läbi vaadata oma postkast ning otsida üles erinevate lehtede kasutajakonto loomise kinnituskirjad. Hea on kasutada sellisel juhul otsisõnana näiteks “tere tulemast”, välismaiste kontode puhul “welcome“, “verify” ja muid sarnaseid märksõnu, mida registreerimise jaoks võidakse kasutada.
Registeerimised teiste kontode kaudu
Samuti tasub tähele panna, et paljud veebilehed võimaldavad kerge vaevaga konto luua läbi mõne sotsiaalmeedia konto. Nii saad kasutajaks hakkamise protsessi lihtsustada, kuid need andmed jäävad Facebooki, Instagrami või Twitteri kontoga seotuks.
Seepärast tasuks ka nendest keskkondadest üles otsida privaatsussätted, mille alt saad ülevaate seotud kontodest. Facebookis näed vastavat infot, kui lähed “Sätted -> Rakendused ja veebilehed”.
Kuidas oma konto kustutada?
Kui vanad ja kasutusest väljas veebilehed ja kontod tuvastatud, siis tasuks need sulgeda. Nagu öeldud, väldid sellega edaspidi ohtu, et keegi sinu andmetele ligi pääseb, kuid teiselt poolt vähendad ka internetis oleva digiprügi hulka.
Enamikel veebilehtedel on olemas võimalus oma andmed eemaldada ja konto kustutada. Tavaliselt on selline valik toodud seadete all, variant on kasutada ka veebilehe sisest otsingut.