Juhul, kui failide andmemahud on gigabaitides, siis peab mõtlema pilveruumi mahu juurdeostu peale, kuid võib kindel olla, et sedamoodi varundatud failid jäävad igal juhul alles. Muidugi, kui Google’i serveritega midagi ei juhtu.
Väline andmekandja
Kui on vaja sadu gigabaite varundada, siis ei pruugi pilveteenus kõige mugavam olla. Sellisel juhul saab näiteks osta 2 või isegi 5 TB andmemahuga välise kõvaketta, kuhu saaks iga paari päeva tagant andmeid peale visata. Tänapäeval on olemas isegi ülikiirel USB-C liidesel põhinevad välised andmekandjad, millega saab faile kiiresti liigutada.
Palju raskem viis on üles panna võrgusalvestit ehk NAS-i, kus sees võib olla mitukümmend terabaiti vaba ruumi andmete hoidmiseks ning mis laseks läbi kohaliku võrgu sinna faile üles panna. Algajale võib sellise süsteemi seadistamine olla keeruline, kuid väikeettevõtetele on antud lähenemine tihtipeale mugavam ja odavam, kui osta netipõhist andmeruumi.
CCleaner ja liigsete failide kustutamine
Juhul, kui arvutit on aastaid kasutatud erinevate otstarvete jaoks, siis tihti vajaks selle andmekandja korraliku puhastust nii liigsetest programmidest kui ka muudest ajutistest või ebavajalikest failidest. Selle jaoks on üks mugavamaid tasuta rakendusi CCleaner – Piriformi poolt arendatud programm just arvuti andmeruumi hooldamiseks. Piriform teeb ka muid arvuti hooldamiseks mõeldud programme, näiteks Defraggler kõvaketa defragmenteerimiseks, Recuva kadunud failide taastamiseks ning Speccy temperatuuride jälgimiseks.
CCleaneri abil on võimalik mugavalt kustutada programme, mida ei kasutata, puhastada Windowsi registri andmeid ning andmekandjat ajutistest failidest. Esimese CCleaneri jooksutamise tagajärjel võib lahti saada kuni 5 GB ajutistest failidest, mis võib olulisel hetkel olukorda päästa.