Numbrid IP-tähise taga näitavad kaitstust vastavalt tahkete objektide vastu ehk tolmukindlust ning kaitstust vedelike vastu ehk veekindlust. IP reitingut määratakse suurele hulgale elektriseadmetele, sealhulgas ka näiteks pistikupesadele.
Esimene näit varieerub skaalal nullist kuueni ning teine nullist kaheksani. Kuna praegusel juhul räägime nutiseadmetest, siis nende puhul muutuvad määravaks tasemed viiendast ülespoole. Mida suurem number, seda parem kaitstus. Kui sellises tähistuses esineb numbri asemel X, tähendab see seda, et seadet pole vastava kategooria kaitseomaduste vastu aga testitud.
Millist kaitset populaarsemad telefonimudelit omavad?
Uusimad iPhone’i mudelid 8/8+ ja X omavad IP67 reitingut, mis tähendab, et need mudelid on tolmukindlad ning kannatavad 30 minutit kuni 1 meetri sügavuse vee all hoidmist. Samsungi uuematel mudelitel Galaxy S8/S8+ ning Note 8 on kõigil IP68 reiting, kus esimene number näitab, et ka Korea tootja nutitelefonid on tolmukindlad.
Teine number on skaala kõrgeim ja tähendab siin seda, et seade on kaitstud enam kui 1 meetri sügavuses vees oleku eest ning sellises juhul peab tootja need ise täpsemalt määrama. Nimetatud Samsung Galaxy-seeria mudelite puhul on see sügavus 1,5 meetrit kuni 30 minutit.
Õnneks pole vee- ja tolmukindlus tänapäeval enam ainult tippmudelite pärusmaa. Aina enam tootjaid on sellele rõhku pööramas ning selle kaitsega on ka mitmed soodsamad mudelid.
Näiteks Samsungi Galaxy A3 (2017) nutitelefon, mille maksumus jääb 200-250 euro vahemikku, omab IP68 reitingut. See on sama tase, mis Samsungi tippmudelitel. Ka paljud Sony telefonid omavad kõrget IP reitingut.