Kuidas me töötame

Slaavi superstaar “Life of Boris” peab end eestlaseks ja soovitab kõigil tööl lahkumisavaldus anda

YouTuberi karakter "Life of Boris" elab ja töötab Tallinnas. Foto: Life of Boris/YouTube

Juba paar aastat on YouTube’is suurt populaarsust kogunud end slaavi superstaariks kutsuv “Life of Boris“. Tegu on karakteriga, mille on loonud anonüümseks jääda sooviv noormees, kes elab Tallinnas. Geeniusele antud intervjuus rääkis Boris, milliseid tehnikaseadmeid 1,2 miljonilise jälgijaskonnaga youTuber kasutab.

Boris rääkis ka sellest, et saab aru, miks teda ei võeta kõigi eestlaste poolt omaks, kuid peab end ise eestlasest youtuberiks. Karjäärivalikuna soovitab Boris youtuberiks olemist neile, kes on väljakutseks valmis.

Kes: “Life of Boris”, YouTuber
Asukoht: Tallinn
Üks sõna, mis kõige paremini kirjeldab, kuidas te töötate: Loominguliselt
Arvuti: Kodus kasutan kolme ekraaniga lauaarvutit. Reisimise ajal Dell XPS 15 2017
Telefon: Samsung Galaxy S7 Edge ja iPhone X. Helistamiseks ja interneti jaoks Samsung ning filmimiseks mõlemad

Kuidas teist YouTuber sai?

See oli juhuslik. Youtuberiks olemine tähendab põhimõtteliselt seda, et oled YouTube’i vähemalt ühe video laadinud. Rahvusvahelises võtmes tähendab youtuberiks olemine seda, et teed seda põhitööna, mis toob leiva lauale. Ma ei arvanud kunagi, et minust saab täiskohaga youtuber.

Mida te tegite enne youtuberiks hakkamist?

Enne Slaavi superstaariks saamist töötasin ma ühes Eesti ettevõttes programmeerijana.

YouTube’i on tabanud kriis, millele on nimeks pandud adpocalypse, mis tähendab, et sisuloojad ei teeni enam reklaamidelt selliseid summasid nagu varem. Kuidas on see teid mõjutanud?

Üldiselt rääkides ei ole see mind eriti mõjutanud. Teenisin videotega vähe ning nüüd on teenistus veelgi väiksem. Peamiselt elatun Patreoni kaudu tehtud annetustest.

Milliseid tehnikatooteid oma töös kasutate?

Videote salvestamiseks kasutan peamiselt nutitelefone, kuna minu loomingus ei mängi videokvaliteet erilist rolli. Keerukamate kaadrite jaoks kasutan Canon 80D peegelkaamerat, mille jaoks on mul palju objektiive.

Nimetage kolm olulist asja, mis teie töölaual on.

Klaviatuur, hiir ja palju märkmeid.

Mis on teie kõige olulisem töövahend?

Minu mõistus ning selle loominguline huumorimeel. Sellele järgneb tuhandete eurode eest tehnikatooteid, mis aitavad ideed kiirelt realiseerida.

Praegu räägitakse palju, et tehnika arengu tõttu pole paljudel inimestel enam vahet, kus nad oma tööd teevad. Mida te sellest arvate?

Peamine põhjus, miks hakkasin arvutitega töötama, oligi see, et saan tööd teha kõikjalt. Ma naudin väga mobiilset elustiili. Ma reisin palju ja see on väga vabastav kogemus, mil saan sülearvuti avada ning videotöötlusega alustada või vaadata YouTube’i statistikat. Aga selline nomaadi elustiil ei sobi kõigile.

Ma arvan, et meeskonnad töötavad paremini kui nad saavad kontoris näost näkku kohtuda. Õnneks on minu videode loomiseks algusest lõpuni vaid ühte inimest vaja.

Mis on YouTuberiks olemise puhul suurimad katsumused, millega peab iga video puhul rinda pistma?

Motivatsiooni puudumine ja negatiivne tagasiside. Kui uue video järele puudub nõudlus, siis kaob motivatsioon ära. Inimesed kas naudivad või ei naudi videoid, mille oled loonud aga ei ole kedagi, kes ütleks, et mida järgmiseks teha. Ma arvan, et seetõttu otsustavad paljud inimesed pigem ettevõttes töötamise, kui selle juhtimise kasuks.

Negatiivne tagasiside on halb, aga kui keegi võtab aega, et sinu loomingut isiklikult solvata, siis on see löök allapoole vööd ning see mõjutab loovat mõtlemist. See on kahjuks YouTube’i ja tervikuna interneti reaalsus. Võti on selles, et tuleb mõelda järk-järgult ning peab püsima juhiistmel. Kui inimesed tulid video pärast, siis nad ka jäävad nende videote jaoks. Hoolimata sellest, et mida nad ütlevad.

Olete oma videotes korduvalt öelnud, et te ei ole pärit Eestist, aga kolisite siia töö pärast. Pärast töölt lahkumist ei ole teil enam põhjust siin elamiseks, võiksite näiteks troopilisele saarele kolida, miks te veel Tallinnas elate?

Noh, Eesti ongi mitmes mõttes minu jaoks nagu troopiline saar. Ma ei kolinud siia vaid hea palga ja stabiilse töö pärast, neid põhjuseid oli veel. Linnad ja inimeste riided on siin jah ühtses hallis toonis, kuid kui õppisid inimesi tundma ja sain teada, et mis neis hallides majades toimub, siis olin ma positiivselt üllatunud. Mulle meeldib külm ilm. Kui peaksin kolima, siis koliksin hoopis rohkem põhja poole.

Kokkuvõtteid ja statistikat tehes ei arvesta paljud eestlastest youtuberid teid endi hulka. Kas peate ennast eestlasest youtuberiks?

Teatud mõttes pean ma end eestlasest youTuberiks. Eestlastele on hakanud meeldima see sisu, mida ma teen ja ma hindan seda väga. Kuid kuna minu sisu ei ole eesti keeles, siis mind ei võeta kunagi täielikult omaks kui eestlasest youtuberit.

Kui mõni meie lugeja mõtleb youtuberiks olemise karjäärist, siis kas te soovitate talle seda?

Kindlasti. Ja kindlasti mitte. Vastus oleneb päevast. Nullist alustamine on raske. Kui see väljakutse meeldib teile, siis proovige see ära. Kui YouTube toob stabiilse sissetuleku, millega saab arved makstud ja toidu lauale, siis loomulikult tehke see ära. Anna tööl lahkumisavalduse.

Kui palju e-kirju päevas fännidelt saate ja kuidas neis korda peate?

Mitte nii palju kui varem. Mul on õnnestunud fännidega suhtlus viia üle sotsiaalmeediasse, nagu näiteks Twitterisse. Enamik e-kirju, mis saan on seotud äriga ning tulevad pressilt. Minu Instagrami DM-id on avatud ja iga kord kui ma äpi avan jookseb see kokku.

Nimetage üks tehnikavidin, mille mõttekusest te aru ei saa ja mida ebavajalikuks peate?

Kuna ma olen suur tehnikafänn, siis oli mul sellele küsimusele raske vastata. Ma arvan, et 2018. aastal on selleks tooteks iPod Touch. See on iPhone’i suurune ja sellega ei saa helistada. Samuti ei saa ma aru minu vanas Mercedeses olevast veojõukontrollist.

Millised äpid on teie telefonis kõige olulisemad?

Kaamera äpp. Statistika vaatamiseks ning kommentaaridele vastamiseks YouTube Studio. Spotify mängib sageli muusikat.

Facebook, Instagram, Twitter või hoopis oma blogi, miks?

Minu lemmikuks on Instagram kuna kasutajatel on sellele lihtne keskenduda. Kuid otsesõnumite (DM) ja fännidega suhtlemiseks eelistan Twitterit. See on ainus äpp neist, mis ei jookse kokku kui on korraga käimas 1000 vestlust.

Kuidas kasutada sotsiaalmeediat nii, et temast oleks kasu ja et ta ei oleks ajaraisk?

Inimestes huvi äratamiseks peate nendega samastuma. Just seda ma enda sotsiaalmeediakanalites teengi. Muus osas kasutan neid kanaleid selleks, et postitada linke oma uutest videotest. Sotsiaalmeedia tarbijana ei ole mul harjumust seal tundide viisi kerida. Selle asemel keskendun oma järgmisele projektile.

Kuidas vabal ajal tehnoloogiast lahti saada ja hästi puhata? Või kas puhkate koos tehnoloogiaga?

Kanali kasvades olin ma sõltuvuses iga video statistikast. Sel ajal olin iga kahe minuti tagant telefonis kinni, asukohast hoolimata. See oli põnev. Ma ei olnud kunagi varem olnud sellise tähelepanu keskpunktis. Nüüd hiljuti olen üha vähem hakanud statistikat vaatama, võib-olla vaid kaks korda päevas. Kohe kindlasti ei võta ma enam telefoni randa kaasa. Kui mul pole just vaja salvestada veeskuutriga sõitmist.

Olete suur mängur ja olete loonud eraldi YouTube’i kanali Gopnik Gaming. Mis on teie praegused lemmikmängud?

Kui mänge mängin, siis mängin neid lõpetamise eesmärgil. Hiljuti lõpetasin uusima “Need For Speediga”. Mulle meeldivad kõige rohkem rallimängud.

Kas tunnete vahel, et olete nutisõltuv? Mida siis teete?

Varem olin. Vähendasin oma sõltuvust siis, kui hakkasin sisuloojaks. Õnneks oli see minu jaoks lihtne, kuna loominguprotsessis on alati midagi olulisemat, mis vajab minu tähelepanu.

Mis on parim nõuanne, mille olete saanud?

“Kunagi pole liiga hilja, et olla see, kes sa võisid olla.”

Mis on suurim õppetund, mida sooviksite ka teistega jagada?

Ma ei arva, et olen elanud piisavalt, et mind saaks sellistes asjades tsiteerida. Kuid ma tahaksin öelda, et mida vähem ootate, seda rohkem saate.

Intervjuu toimus inglise keeles ja on tõlgitud eesti keelde.

Rubriigis “Kuidas me töötame” räägivad tuntud inimesed, kuidas nad tööd teevad ning millised on nende nipid, üle pea kasvava töövooga hakkama saada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.