Kokkuvõtteid ja statistikat tehes ei arvesta paljud eestlastest youtuberid teid endi hulka. Kas peate ennast eestlasest youtuberiks?
Teatud mõttes pean ma end eestlasest youTuberiks. Eestlastele on hakanud meeldima see sisu, mida ma teen ja ma hindan seda väga. Kuid kuna minu sisu ei ole eesti keeles, siis mind ei võeta kunagi täielikult omaks kui eestlasest youtuberit.
Kui mõni meie lugeja mõtleb youtuberiks olemise karjäärist, siis kas te soovitate talle seda?
Kindlasti. Ja kindlasti mitte. Vastus oleneb päevast. Nullist alustamine on raske. Kui see väljakutse meeldib teile, siis proovige see ära. Kui YouTube toob stabiilse sissetuleku, millega saab arved makstud ja toidu lauale, siis loomulikult tehke see ära. Anna tööl lahkumisavalduse.
Kui palju e-kirju päevas fännidelt saate ja kuidas neis korda peate?
Mitte nii palju kui varem. Mul on õnnestunud fännidega suhtlus viia üle sotsiaalmeediasse, nagu näiteks Twitterisse. Enamik e-kirju, mis saan on seotud äriga ning tulevad pressilt. Minu Instagrami DM-id on avatud ja iga kord kui ma äpi avan jookseb see kokku.
Nimetage üks tehnikavidin, mille mõttekusest te aru ei saa ja mida ebavajalikuks peate?
Kuna ma olen suur tehnikafänn, siis oli mul sellele küsimusele raske vastata. Ma arvan, et 2018. aastal on selleks tooteks iPod Touch. See on iPhone’i suurune ja sellega ei saa helistada. Samuti ei saa ma aru minu vanas Mercedeses olevast veojõukontrollist.
Millised äpid on teie telefonis kõige olulisemad?
Kaamera äpp. Statistika vaatamiseks ning kommentaaridele vastamiseks YouTube Studio. Spotify mängib sageli muusikat.
Facebook, Instagram, Twitter või hoopis oma blogi, miks?
Minu lemmikuks on Instagram kuna kasutajatel on sellele lihtne keskenduda. Kuid otsesõnumite (DM) ja fännidega suhtlemiseks eelistan Twitterit. See on ainus äpp neist, mis ei jookse kokku kui on korraga käimas 1000 vestlust.
Kuidas kasutada sotsiaalmeediat nii, et temast oleks kasu ja et ta ei oleks ajaraisk?
Inimestes huvi äratamiseks peate nendega samastuma. Just seda ma enda sotsiaalmeediakanalites teengi. Muus osas kasutan neid kanaleid selleks, et postitada linke oma uutest videotest. Sotsiaalmeedia tarbijana ei ole mul harjumust seal tundide viisi kerida. Selle asemel keskendun oma järgmisele projektile.
Kuidas vabal ajal tehnoloogiast lahti saada ja hästi puhata? Või kas puhkate koos tehnoloogiaga?
Kanali kasvades olin ma sõltuvuses iga video statistikast. Sel ajal olin iga kahe minuti tagant telefonis kinni, asukohast hoolimata. See oli põnev. Ma ei olnud kunagi varem olnud sellise tähelepanu keskpunktis. Nüüd hiljuti olen üha vähem hakanud statistikat vaatama, võib-olla vaid kaks korda päevas. Kohe kindlasti ei võta ma enam telefoni randa kaasa. Kui mul pole just vaja salvestada veeskuutriga sõitmist.
Olete suur mängur ja olete loonud eraldi YouTube’i kanali Gopnik Gaming. Mis on teie praegused lemmikmängud?
Kui mänge mängin, siis mängin neid lõpetamise eesmärgil. Hiljuti lõpetasin uusima “Need For Speediga”. Mulle meeldivad kõige rohkem rallimängud.
Kas tunnete vahel, et olete nutisõltuv? Mida siis teete?
Varem olin. Vähendasin oma sõltuvust siis, kui hakkasin sisuloojaks. Õnneks oli see minu jaoks lihtne, kuna loominguprotsessis on alati midagi olulisemat, mis vajab minu tähelepanu.
Mis on parim nõuanne, mille olete saanud?
“Kunagi pole liiga hilja, et olla see, kes sa võisid olla.”
Mis on suurim õppetund, mida sooviksite ka teistega jagada?
Ma ei arva, et olen elanud piisavalt, et mind saaks sellistes asjades tsiteerida. Kuid ma tahaksin öelda, et mida vähem ootate, seda rohkem saate.
Intervjuu toimus inglise keeles ja on tõlgitud eesti keelde.
Rubriigis “Kuidas me töötame” räägivad tuntud inimesed, kuidas nad tööd teevad ning millised on nende nipid, üle pea kasvava töövooga hakkama saada.