Kui palju vabal ajal IT-vahendeid või tehnoloogiat kasutate?
Väga sageli. Eriti selleks, et elu sportlikumana hoida. Samuti ka muusika kuulamiseks ja maailmaga kursis olemiseks. Paberlehte pole mul aega lugeda, seega on põhiline uudisteallikas iPhone.
Millised äpid on teie telefonis kõige olulisemad?
Google Calendar ja Google Keep. Viimases hoian tegemist vajavate asjade nimekirja ja ideid. iA Writer, seda kasutan nii telefonis, iPadis kui Macis. Kõige parem lihtsa teksti redaktor ja kuna kirjatööd on palju, tahan oma ekraani võimalikult puhtana hoida. Dropbox, selle kaudu jagan oma loomingut tellijatele. Kõik muusika ja videod on seal, sest kunagi ei tea, millal arvuti kõvaketas üles ütleb.
Pilditöötluseks on telefonis kõige tähtsam äpp VSCO ja linnas liiklemiseks kasutan igapäevaselt ühistranspordi äppi Trafi. Söödud söögi panen kirja MyFitnessPali ja trennid salvestan Apple Watch Workout äpiga, siis on kenasti päeva lõpuks näha teenitud ja kulutatud kalorid ja saan õhtusöögiks õigeid otsuseid teha. Neid äppe on muidugi palju. Kindlasti veel ka Nokia Health Mate, Spotify ja Gmail.
Mis on need tehnikavidinad, mida te kõige vähem kasutate?
Kõige vähem kasutan telekapulti, sest telefonis on nii televiisoriäpp kui digiTV teenusepakkuja oma. Aga muud vidinad on küll vist igapäevases kasutuses.
Kumba eelistate, taksot või nn äpitaksot?
Kindlasti äpitaksot. Esiteks ei pea kellegagi suhtlema, saan kaardilt näha, kaugel sõiduk on, saan juhi kvaliteeti hinnata ja ei pea jamama sularahaga.
Mida te arvutimängudest arvate? Kas mängite ja on mõni lemmik?
Arvutimänge ei mängi üldse. Aega pole. Kunagi meeldis Wii telekamäng ja nipet-näpet on veel midagi proovitud, aga see pole minu maailm.
Kas tunnete vahel, et olete nutisõltuv? Mida siis teete?
Õnneks vist ei ole sõltuv. Mul seda probleemi ei ole, et olen Facebooki ja Instagrami sada korda päevas läbi vaadanud ja kogu voog nähtud. Pigem võib juhtuda, et alles õhtul tuleb meelde, et Instagram vaatamata ja siis teen tiiru peale.
Mis on parim nõuanne, mille olete saanud? Kellelt?
Parim nõuanne on oskus öelda “ei”. Seda on õpetanud mitmed inimesed ja elu. Ma veel siiamaani pole seda oskust lõpuni omandanud.
Mis on suurim õppetund, mida sooviksite ka teistega jagada?
Tehnoloogia koha pealt kindlasti varukoopiad! Veel parem, salvestaga töö iga minut pilve. Selles mõttes on Dropbox geniaalne ja päästnud mind korduvalt. Hakkasin seda harrastama aastaid tagasi, kui viis päeva enne esietendust kukkus arvuti kogu muusikalise materjaliga põrandale ja hirm oli, et esietendus jääb ära. Seega soovitan alati olulised tööd kohe pilve panna.
Kellele esitaksite needsamad küsimused? Miks?
Puht erialalisest huvist Sten Šeripovile, kes kirjutab palju filmimuusikat ja on seda teinud ka teatrile.
Rubriigis “Kuidas me töötame” räägivad tuntud inimesed, kuidas nad tööd teevad ning millised on nende nipid, üle pea kasvava töövooga hakkama saada.