Frank aitab tehisintellekti abil digiturunduse lihtsaks teha

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
6e1eec86174248f998cad529a183080d.jpg

Sel nädalal vastab "Nädala idufirma" rubriigis küsimustele digiturundusega tegeleva ettevõtte Frank kaasasutaja ning IT-arenduse ja kampaaniate halduse juht Ivar Krustok.

Mis on teie suur idee?

Meie suur idee on muuta keeruline digiturundus kõikidele ettevõtjatele kättesaadavaks ja taskukohaseks. Selleks pakume läbi enda tööriista firmadele võimalust näidata enda reklaame maksimaalselt sobilikule kliendibaasile parima võimaliku hinna eest. Oleme üritanud kaotada enda seadistusest ära keerulised ja spetsiifilised terminid, millega on võimeline süsteem ise tegelema. Ehk meie eesmärk on tagada Franki kasutajale väga hea kasutajamugavus.

Frank põhineb AI-tehnoloogial (Artificial Intelligence ehk tehisintellekt), mis haldab võimalikult palju keerulisi digiturunduse operatsioone ise. See muudab edukate kampaaniate tegemise lihtsamaks suurele hulgale turundajatele. Franki AI on läbi reklaamibörside ühenduses maailma kõigi suurimate meediakanalitega ning meedia ostmine ja optimeerimine käib reaalajas.

Kampaania käivitamiseks kulub kõigest paar minutit ning ülejäänu (ostmine, optimeerimine, raportid) on kõik kliendi jaoks automatiseeritud. Eesmärgiks on see, et platvormi kasutamine oleks nii lihtne, et sellega saaks hakkama ka igapäevaselt antud valdkonnaga mitte kokkupuutuv ettevõtja

Mida kujutab ennast mõiste "reklaamibörs"?

Reklaamibörsi ehk Ad Exchange’i võib võrrelda näiteks aktsiabörsiga. Kui aktsiabörs ühendab ostjad aktsiatega, siis reklaamibörs ühendab ostjad meie vahendusel reklaamidega. Reklaamibörs hoiab koos kõiki partner-meediaväljaannete inventuuri ehk bännerpinnad, kuniks keegi soovib neid osta. Läbi börsi on võimalik meediatel maksimaalselt ära kasutada kogu oma vaba inventuur. Kui kunagi sai suurte riikide turgudelt peamiselt nn üle jäänud pindasid osta, siis viimasel ajal on valikusse üha enam preemium inventuuri lisandunud.

Millised on teie eelised võrreldes suurte tegijatega nagu Facebook või Google?

Kui Google või Facebook on seotud ainult ühe nn börsiga, siis meil on ligipääs nii nende börsidele kui ka teistele suurematele ja väiksematele tegijatele. Kui Eestis saidid peamiselt müüvad enda inventuuri Google vahendusel, siis paljud eestlased käivad ka veebidel, mis kuuluvad näiteks Microsoft Exchange’i või Rubiconi meediabörsi. See võimaldab meil osta meediat parema hinnaga ja näidata reklaame laiemale sihtrühmale.

Millised on puudujäägid?

Puudujäägiks hetkel on veel väike kogus kampaaniaid, mis on meie platvormil tehtud. Ideaalis saaksidkasutajad meie kampaania analüütika lehte vaadates selge ülevaateenda tulemustest võrreldes teiste sama valdkonna tegijatega. Näiteksmööblifirma saab vaadata kuidas keskmiselt mööblifirmadel läheb ja saaks meie poolt ka automaatset tagasisidet, milliseid muudatusi ta peab tegema.

Kes on Franki tegijad ja mis on nende taust?

Franki asutajad on pikaajalise kogemusega turunduse, meedia ja jaeäri vallas – Ivar Krustok, Harry Kanistik, Jan Plaan ning Karla Agan.

Karlal on üle 10 aasta kogemust jaeärist, pangandusest ning energiasektorist. Lisks on ta osalenud mitme Baltikumi startupi käivitamisel. Frankis vastutab Karla äriarenduse ning operatiivtasandi juhtimise eest. Karla huvitub seiklustest, olgu need siis äris või reisimises või uue muusika avastamisel.

Janil on üle 10 aasta kogemust turundusest ja reklaamist. Kui Jan juhtis Eesti vanimat reklaami ja disaini agentuuri Age McCanni töötas ta mitmete maailma suurimate brändide turunudusega shCoca-Cola, L’Oréal, Johnson & Johnson, Nestlé. Frankis vastutab Jan müügi eest ning hoiab silma peal finantsidel. Janile meeldib luua ettevõtteid, mis muudavad maailma paremaks paigaks, tehes seda ühel või teisel viisil.

Ivaril on 5 aastat kogemust digitaalturundusest. Enne Franki oli Ivar Resolution Media Eesti juht (Omnicom Media Group). Ta on töötanud varasemalt brändidega naguMcDonalds, Nissan and Carlsberg. Lisaks sellele oli Ivar ka Tallinna Ülikoolis digiturunduse lektor. Frank’is vastutab Ivar IT-arenduse ja kampaaniate halduse eest.

Harry taustaks on samuti digiturundus ning varasemalt töötas ta Age McCannis ja paaris Kanada digiturunduse agentuuris, vastutades mitmete suure ettevõtete digiturunduse eest sh L’Oréal, Samsung and TeliaSonera. Frankis vastutab Harry turunduse, tootearenduse ja klienditeeninduse eest. Harryle meeldivad asjad, mis on lihtsad ja efektivsed.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Investoriteks on eelpool nimetatud firma asutajad ja Elevaator Start-up Lab. Senini firmasse panustatud rahasumma jätaksime hetkel täpsustamata.

Millega te raha hakkate teenima?

Nagu enamus meediaagentuure või platvormi omanikke võtame ka meie vahendustasu. Oleme selle avalikult välja öeldnud. Selleks on 10%. Kui paljude jaoks võib tunduda see palju, siis tegelikult on see pigem madalamkui meediaagentuuride vahendustasu ja samuti konkureeribsuuremate platvormidega, kes pigem ei ütle enda vahendustasusid.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Esiteks, me ei karda pankrotti ning me ei saa täna väita, et meiega see kindlasti kunagi ei juhtu, sest meil on piisavalt kogemust mõistmaks, et äris on kõik stsenaariumid võimalikud. Samas tegutseme igapäevaselt selle nimel, et meie äri oleks edukas. Usume, et meie äriedu tagab see, et oleme senini tegutsenud väga väikese burn-ratega ning oleme oma ärimudeli nii ehitanud, et rahavoogudest tulenevaid riske maksimaalselt maandada. Samuti saame aru, et ettevõtte edukuse tagavad kliendid, mitte kaasatud investeeringute hulk.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Nagu teistel edukatel äridel on meil kõige rohkem vaja kliente –nii Eestist kui ka välisriikidest, sest meie tööriist on rahvusvaheline ning suudame kampaaniaid teha ükskõik millisesse riiki.Lisaks sellele on ka meil vaja suurendada oma arendajate tiimi, et muuta süsteemi aina targemaks ja lihtsamaks.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Plaanime jõuda esimese 1000 kliendini. Samuti on meil protsesside kiirendamiseks laual raha kaasamise temaatika. Liigume küll hetkel tempokalt, kuid näeme, et turg areneb veel kiiremini ning seega ei välista me 12 kuu jooksul lisainvesteringu kaasamist.

Seega keskendume täna aktiivselt müügitööle ning turundusele, et kasvatada enda kliendibaasi, mis võimaldab meil tööriista edasi arendada ning läbi selle pakkuda veel mugavamat ja nutikamat lahendust turundajatele.

Ideena sooviksime pakkuda kasutajatele ka tööriista, kus nad saaksid teha bännerreklaamid valmis kohe meie platvormil. Ilmselt on meilt lähiajal veel huvitavaid uudiseid tulemas, aga las need jäävad järgmiseks korraks.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.