Nii jõudsime Eestisse ja alustasime siin ning ka mujal Euroopas oma tegevust. Avastasime, et Euroopas ja Eestis on väga mitmeid võimalusi meie tehnoloogia kasutamiseks.
Kuidas te täna raha teenite?
Täna oleme me rahastust saanud peamiselt enda säästudest ning ühest investeeringust Startup WiseGuys’i kaudu aasta tagasi. Venemaal pole investeerimise kliima nii arenenud kui siinkandis.
Lisaks tuli meil Euroopas saavutada teatav usaldusväärsus, sest kui ma käisin Euroopas olevate GPS jaamade omanike juures tutvustamas seda, mis ettevõte me oleme, mida me tänaseks saavutanud oleme ja kes on meie meeskond, siis vaadati mind kui mingit vene meest, kes Euroopa positsioneerimisandmetele ligi tahab pääseda.
Saime aru, et peame olema siin aktiivsemad ning võtsime osa ja võitsime paar Galileo Masters innovatsioonivõistlust, millega kaasnes ka auhinnaraha. Võistlus on loodud just selleks, et püüda leida Galileo navigatsioonisüsteemile uusi innovaatilisi kasutusvõimalusi. Kuna need on suhteliselt tuntud võistlused, tekitas see meile ka usaldusväärsust. Seejärel võeti meid vastu ESA (European Space Agency) äriinkubatsiooni keskusesse Eestis. Saime kinnitust, et meie tehnoloogia töötab ja on oma ala ekspertide poolt tunnustatud. Samuti taaskülastasime me TechChill’i Fifty Founders Battle’t ning võitsime selle, kust saime samuti auhinnaraha.
Püüame saadud raha ära kasutada selleks, et aru saada, mida täpselt meie klient soovib, teha mõned pilootprojektid ning jõuda välja punkti, kus me saame hakata oma toodet müüma.
Mida teil täna vaja on?
Loodame heale koostööle Eesti avaliku sektoriga, nagu näiteks Maaamet. Eestis olevad GPS maajaamad on küll olemas ja toimivad, aga süsteem on suletud eraettevõtetele. Rääkides Eestis aga erinevate ettevõtetega tunnen, et seda tehnoloogiat oleks neile vaja. Loomulikult otsime me inimesi, kes oleks meie valdkonnast, navigatsioonist ja selle täpsest ärakasutamisest huvitatud, kuna ühel hetkel me kindlasti laieneme ja siis on hea, kui ka meil on teada inimesed, kes asjast huvituvad.