Oleme võitnud mitmeid konkursse ja auhindu. Hiljuti võitsime keskkonnaauhinna “Keskkonnasõbralik toode 2018”, millega kaasnes ka rahaline auhind 35 000 eurot. Eelmine nädal võitsime riikliku energiavaldkonna start-up ettevõtete konkursi PowerUp ja läheme mais Euroopa auhinnavõistlusesse, kus auhinnafond on 65 000 eurot.
Hetkel töötame ka selle nimel, et kasvada veel kiiremini ja jõulisemalt. Kui kogu selle tähelepanu, mida viimastel kuudel oleme saanud, saame rahaks pöörata, siis tõenäoliselt läheb meil tulevikus väga hästi.
Mida te järgmise 12 kuu jooksul ära teete?
Paneme Eestisse püsti vähemalt sada elektrit tootvat katust, mis aitab neil majapidamistel ära hoida ühtekokku 30 000 tonni CO2 ja kasutamata jääb 33 400 tonni põlevkivi.
Lisaks ehitame üles müügivõrgustiku eksportturgudel ja ka sinna kerkivad järgmise 12 kuu jooksul esimesed Roofit.solar katused.
Mida teil täna kõige rohkem vaja on?
Inimeste mõttemaailma muudatust. Arvatakse, et päikeseenergia on midagi kättesaamatut ja kallist. Lõpptarbija pole seda veel teadvustanud, et päikeseelementide hind on langenud 10 aastaga 10 korda!
Nüüd on see hetk käes, kus päikeseenergia on kõige mõttekam viis elektrit toota. Meie 2 in 1 materjal aitab hoida kokku ühe paigalduskulu ja on kokkuvõttes soodsam kui uue katuse ehitus pluss sinna peale lisanduvate päikesepaneelide panemine.
Eeldades, et katusest 50% on elektrit tootev ja teine pool tavaline materjal, tuleb Classic-profiili päikesekatuse keskmiseks ruutmeetri hinnaks umbes 75 eurot. Multifunktsionaalne katusematerjal maksab end ise kinni ja tõenäoliselt mitmekordselt. Roofit.solar katuse paigaldus on sama lihtne nagu tavalise metallist katuse paigaldus, lisandub vaid elektriühenduste tegemine ja elektritarvikute kulu.
Inimesed võiks anda oma isikliku panuse keskkonda ja vähendada oma kodu ökoloogilist jalajälge. Katuse vahetuse või uue maja ehituse puhul tasuks juba tänavu otsustada päikeseenergia kasutamise kasuks ja mitte enam oodata.
Kes varem paigaldab, sellel saabub ka tasuvusaeg varem ja on lõppkokkuvõttes suuremas võidus. Päikesekatuse tasuvusaeg praegust elektri hinda arvestades on Eestis praegu u 10 aastat, aga see sõltub majapidamise elektri tarbimise harjumustest, elektri hinnast ja taastuvenergia toetustest.
Kui elektri hind tõuseb, siis võit on oluliselt suurem. Vaadake näiteks oma 15 aasta tagust elektriarvet ja võrrelge tänasega. Mitmekordset hinnavahet näete?
Kui kogu enda toodetud elekter ise ära tarbida, siis on päikesekatuse tasuvusaeg oluliselt lühem. Kui elektri hind tõuseb, on see naabrimees rõõmsam, kellel on juba olemas elektrit tootev katus. Tehnilist garantiid elektrit tootvale paneelile anname 25 aastat. Metallkatuse kui katusekattematerjali eluiga on ligi 50 aastat.
“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.