Lähed reisile ja võtad muidugi kaasa telefoni? Siin on lisavarustus, mida sul vaja läheb

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Reisile minnes on üks asi, mis kaasa päris kindlasti kaasa võetakse, telefon. Selle abil on võimalik võõras linnas oma sihtpunkti kohale jõuda, reisi tipphetki jäädvustada ja palju muudki teha. Seepärast võta seda nimekirja väikse meeldetuletusena, milliste asjade kaasa pakkimist peaksid alati kaaluma, et oma telefonist reisil maksimum võtta.

Akupank

Et mitte võidelda tänapäevaste telefonide ühe suurima murega, milleks on aku vastupidavus, tasub end varustada akupangaga. Siis võid end kindlamalt tunda, teades et telefon ebasobival ajal pilti tasku ei pane. 10000 mAh mahutavusega akupangast jätkub keskmisele telefonile umbes 2-4 täislaadimiseks.

Mugavaks variandiks on ka akupank-ümbrised, mille otse nutitelefoni külge saad panna. Nii pole vajadust eraldi seadet ega lisakaableid kaasas tassida. Arvesta, et ühte laadimisjuhet on siiski vaja.

Väline mäluseade

Kui reisil olles on plaanis pilte ja videosid suuremal hulgal teha, on tark mõte kaasa võtta mõni väline mäluseade. Alati ei pruugi Wi-Fi võrk vajalikul hetkel saadaval olla, et oma faile näiteks pilve laadida ja telefoni mälu võib täis saada kiiremini, kui sa arvata oskad. Telefonidele mõeldud mäluseadmed on üldjuhul piisavalt väikesed ja ei võta muu reisivarustusega võrreldes palju ruumi.

Telefoni ümbris

Odavaim kindlustus oma telefoni kaitsmiseks on ümbrise kasutamine. Selge see, et vargusest see ei päästa, ent kukkumiste vastu võib olla tõhusaks abimeheks. Kuigi tänapäevastel telefonidel on vee- ja põrutuskindlus aina tavapärasem omadus, tasub olenevalt reisi sihtkohast mõelda ka korpuste peale, mis vette kukkumiste ja löökide vastu aitavad. Ekraani kaitseklaasi kasutamine võib aidata vältida selle purunemist või vähemalt seda ühes tükis hoida, kui õnnetus peaks juhtuma.

Lisakaablid ja otsikud

Telefoni laadimiseks on iseenesest mõistetav ka laadija reisile kaasa võtta. Veelgi parem oleks aga neid igaks juhuks mitu tükki kotti pakkida. Kunagi ei tea, millal lennujaamas kott võib kaduma minna või vana kaabel töölepingu otsustab lõpetada. Nendeks puhkudeks on alati hea varuplaani omada.

Seinakontaktid pole kõigis riikides ühesugused. Seepärast võib halva üllatusena tulla, kui üritad oma telefoni laadima panna, kuid seinakontakti see ei sobigi. Olukorra ennetamiseks tasub soetada adapter, mis ka teistsuguse otsaga otsikuid võimaldab kasutada.

Autohoidik

Juhul, kui plaanid reisil näiteks rendiauto või muu sõiduki rooli taha istuda, oleks tark juba kodust autohoidik kaasa võtta. Rooli taga telefoni käes hoida ja seda vaadata on ohtlik, paljudes riikides on see ka keelatud. Samas on telefon üldjuhul tänapäeval palju parem abiline autoga võõras kohas navigeerimiseks kui paberkaart, autosse sisse ehitatud või eraldiseisev naviseade. Seega saad panna telefoni omale mugavalt teed juhatama, kui autohoidiku kodunt kaasa võtad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.