Nutikas reisimine

Reisinipid: Sten Tamkivi soovitab suurtes linnades Uberit, väiksemates otsida kohalikke alternatiive

sten_tamkivi.jpg

Seekord jagab Geeniusele huvitavaid reisinippe Eesti ettevõtte Teleport tegevjuht Sten Tamkivi. Rakenduste poole pealt tasub Tamkivi sõnul tähelepanu pöörata just kohalikele tegijatele ning mitte jääda alati lootma suurfirmadele nagu Uber.

Tuntud rakendused on head, aga igal pool ei tööta

Tamkivi toob põhiliselt välja kahte tüüpi rakendusi, mis reisimise ajal kasuks võivad tulla. Kõigepealt erinevad lahendused, mille abiga reisi korraldada ning seejärel lahendused, mida kasutada reisi ajal.

"Korraldamise poole pealt olen ma suhteliselt igav. Lendude otsimiseks ja võrdlemiseks kasutan Hipmunki ning vahel kasutab ööbimise leidmiseks ka Airbnb-d,"sõnas Tamkivi.

Huvitavam on Tamkivi sõnul aga see, mida reiside ajal kasutada. Näiteks Ameerika Ühendriikidesse reisimise puhul on heaks lahenduseks OpenTable, mis laseb teha kiirelt interneti kaudu restoranide reserveeringuid. Samuti on USAs ka heaks lahenduseks Yelp, millest võib leida tavainimeste poolt tehtud arvustusi restoranide kohta.

Samas nendib Tamkivi, et Euroopas reisidesei pruugi paljud nendest rakendustest töötada ning tuleks otsida kohalikke alternatiive. "Kui sa oled suurtes linnades harjunud Uberit kasutama, siis väiksemates kohtades ei pruugi sellega midagi teha olla. Siis tekib tohutu mure sellega, et milline on kohalik lahendus,"ütles Tamkivi.

Selliste kohalike rakenduste leidmine on Tamkivi sõnul lahendamata probleem, kuid soovitus on kas küsida kohalike käest või kasutada Teleporti "Ask a local"foorumit. Nimelt saadab lahendus küsimuse peale meili kõigile linnas elavatele Teleporti kasutajatele ning Tamkivi sõnul peaks vastus kiirelt tulema.

Orienteerumise poole pealt on asi lihtne. Kasutada tuleks kas Google Mapsi või Waze'i.

Kõrvaklapid tulevad kasuks

Konkreetsete tehnikavidinate poole pealt Tamkivi midagi eriti ei soovita. "Üldiselt ei ole viitsinud tassida. Mõned akupangad mul on, aga see lisakaal, eriti kus nüüd on lennukites aina enam elektripistikuid saadaval, lihtsalt ei tasu ennast ära,"ütles Tamkivi.

Siiski soovitab Tamkivi reisile kaasa pakkida ka paari kõrvaklappe. Lennukis olemise ning reisimise ajaks sobivad hästi üle kõrva käivad kõrvaklapid. Kui tegu on juhtmega lahendusega, siis tasub tähele panna ka seda, et kas need sobituvad mõnedes lennukites või bussides olevate kõrvaklapipesadega.

Kasutage Teleporti

Üldise soovitusena, mis peaks inimestel aitama reisil edukalt hakkama saada toob Tamkivi välja enda ettevõtte. "Kasutan juhust ja olen omakasupüüdlik. Vaadake Teleportist kuhu te lähete,"sõnas Tamkivi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.