Pilveteenused

Cisco tahab lahendada asjade interneti turvalisusprobleemi, pannes IoT seadmed enda võrkudega koostööd tegema

27248821626_5aacc51fa2_o.jpg

Rubriiki toetab

Hiljutise massilise küberrünnaku valguses on palju kära tekitanud küsimus asjade interneti ehk IoT seadmete turvalisusest. IT-taristufirma Cisco arvab, et suudab probleemile lahenduse leida.

Idee on selles, et kuna Cisco toodab suurt osa tehnoloogiast, mis üleüldse internetti käigus hoiavad (võrguseadmed alates ruuteristest kuni muude seadmeteni), siis saavad nemad võrku muuta selliselt, et ka IoT seadmete kasutamine oleks turvaline ning ei oleks haavatav küberkurjategijate poolt.

"Internet, mida me tänapäeval kasutame, ei ole loodud asjade interneti jaoks," ütles Cisco IoT grupi asepresident Rowan Trollope Cisco partnerite üritusel San Franciscos.

Ciscole pakutakse antud teemal ka juba konkurentsi. Kiipide arendaja ARM teatas samuti, et plaanib luua pilveteenuse IoT seadmete turvalisena hoidmiseks kuna ettevõte toodab kiipe paljude IoT seadmete jaoks, seega on nemad just õiged inimesed probleemi lahendama.

Järgmise aasta jooksul hakkab Cisco välja laskma enda poolt heaks kiidetud IoT tooteid, mis peaksid tegema koostööd Cisco võrkudega ning muutma ideaalis inimeste IoT seadmed turvalisemaks.

Avafoto: Tanel Meos

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.