Seega on selge, et häkkerid sihivad enda rünnakutega pigem inimesi, kellel on avalik kuvand, mida on vaja kaitsta. Seega kui sa ei ütleks, et oled kuulus või tuntud inimene avalikkuse jaoks, siis on ebatõenäoline, et sellise rünnaku ohvriks satud.
Samas enamasti on selliste rünnakute eesmärgiks väljapressimine, kas raha või millegi muu saamise eesmärgil. Tihtipeale ei juhtu selliseid asju ka ainult kuulsustega, kuna kompromiteerivat materjali endast ei taha avalikuks teha ilmselt mitte keegi. Seega kui kahtled, siis on ilmselt hea idee veebikaamera kinni katta.
Kuidas vältida pahalasi?
Kuigi veebikaamera füüsiline katmine on kõige paremini toimiv lahendus kindlustamaks, et keegi sind veebikaamera kaudu ei jälgiks, on ka teisi vahendeid, kuidas vältida olukordi, kus ühel hetkel saabub meil videosisu ja väljapressimiskirjaga.
Esiteks tasub hoida enda sülearvuti klapp kinni, kui seda ei kasuta. See vähendab tõenäosust, et miski ebasobiv kaamera ette satub.
Teiseks tasub alati olla kindel, et tarkvara arvutis on värske ehk kui operatsioonisüsteem või viirusetõrje pakub uuendust, tasub see alati ära teha.
Lisaks tasub aeg-ajalt kontrollida arvutit viirusetõrjega ning igal juhul tasub vältida klõpsamist kahtlastele e-mailidele, mille sisu ning saatja tundub mingil moel ebatavaline või kahtlane. Seda põhjusel, et just sellisel teel pahalased tihtipeale inimeste arvutitesse pääsevadki.