Kui vajad head arvutit tekstitöötluseks, siis võiks ekraan natuke suurem olla, samas resolutsioon ehk punktitihedus polegi nii oluline. Pigem võib 4K ekraaniga süler liiga kalliks minna vaid tekstiga tegelemisel ja kiri ekraanil on pisike.
Exceli ja raamatupidamisprogrammide jaoks oleks abiks eraldi numbriklaviatuur täheklahvide kõrval (või eraldi juurde ostetud numbriklaviatuuri moodul), millelt numbreid mugavamalt sisse lüüa. Klahvid võiks olla madalad ja kerged.
Kui tegeled graafika ja meediatöötlusega (või lihtsalt tahad vabal ajal oma videoid töödelda või pilte parandada), on oluline ka hea graafikakaart ning lisamonitor, mis arvutiga ühendatud.
Mida sülearvutile juurde vaja?
Sülearvutile, millega püsivalt kodus tööd tehakse, saab juurde liita lisasid, mis kergest reisiarvutist teevad täisvõimsusega kontoritöökoha. Kui ei taha oma sülearvutit kodutööl olles suurema vastu vahetada, pole probleemi – saad sellele kõik vajaliku juurde lisada, alustades klaviatuurist ja hiirest ning lõpetades kahe suure monitoriga. Põhimõtteliselt võid oma mobiilsest seadmest teha lauaarvutile samaväärse töömasina. Peaasi, et graafika ja protsessorikiirus selle kõik välja veaks.
Mida vaadata klaviatuuri juures?
Klahvid peavad olema muidugi võimalikult mugavad, kui teed kodus pikki tööpäevi sülearvuti taga. Uutel arvutitel ongi tavaliselt kerged ja madala käiguga klahvid, kuid lisaks võiks üle vaadata ka oluliste klahvide asukohad. Pikapeale harjub muidugi kõigega, aga mugavam on, kui näiteks Delete-klahv on paremal ülemises nurgas ja seda ei peaks teiste klahvide vahelt otsima. Enter peab olema mõistagi suurem, kui teised nupud, ka nooleklahvidena võiks eelistada vähemalt tavaliste klahvide suurusi nuppe, mitte vähendatud ja eriti pisikesi.