Puhasta arvuti sisemus tolmust
Suvel võib selguda vajadus sülearvuti sisemus tolmust puhastada. Aja jooksul on ventilaatorisse ja masina sisemusse tolmu kogunenud, mis samuti hästi soojust hoiab ning vähendab jahutuse efektiivsust.
Kuna uuemate sülearvutite ise lahti võtmine pole tavakasutaja jaoks enam alati ohutu, siis võiks mõnes arvutitöökojas lasta süleri sisemuse tolmust ära puhastada. Ise saab aga arvutit avamata seda puhustada näiteks suruõhuballooni abiga. Võiks üle vaadata, kas ventilaatori sissevõtuavadest paistab tolmu ja mustust ning erinevate nurkade alt see sealt välja ajada.
Hoia arvuti ümbrus puhas
Lisaks kõval pinnal (näiteks laual) töötamisele aitab kaasa ka laua korras hoidmine, et õhk saaks vabalt toas liikuda ja arvutit paremini jahutada. Kui sülearvuti ümber on liiga palju asju, peab ventilaator rohkem tööd tegema, sest jahutatav õhk põrkub arvuti kõrval olevatele asjadele, vähendades jahutuse efektiivsust.
Jälgi arvuti protsessori temperatuuri ja ära lase sel tõusta
Lihtne on öelda, et protsessori temperatuuril ei tohi lasta tõusta, keerulisem on aga seda temperatuuri all hoida. Protsessori temperatuuri Windowsis niisama lihtsalt ei näe, arvuti püsivarast selle küll leiab, aga siis tuleb töö katkestada ja startida masin BIOS-i režiimi. Siiski on olemas mitmesugused diagnostikaprogrammid, mis oskavad selle info kasutajale välja võluda, näiteks HWinfo. Kuigi igal protsessoril on tavaliselt kindlad soovitused ohutuks temperatuurivahemikuks, on üldine reegel selline, et alla 60 kraadi võiks korras olla, üle 70 või üle 80 kraadi on aga juba tavaliselt liiga kuum ja võiks täiendava jahutamise peale mõelda.