MacOS vihjab, et oktoobris esitletavad MacBookid saavad parema ekraaniresolutsiooni

Oktoobris peaks toimuma uus Apple Event ehk sündmus, kus esitletakse tõenäoliselt uusi müügile tulevaid sülearvuteid MacBook Pro. Masinate kohta on juba üht-teist teada, septembris välja tulnud operatsioonisüsteem macOS Monterey Beta aga vihjab konkreetsemalt, et tulevastel arvutitel saab olema ka parem ekraaniresolutsioon kui seni ühelgi masinal.

MacRumorsi kaasautor avastas selle ekraaniresolutsiooni valiku operatsioonisüsteemi beetaversiooni System Informationi äpist, kus olid lisaks senistele lisandunud ka 3456 x 2234 Retina ja 3024 x 1964 Retina.

Praegusel 16-tollisel MacBook Pro-l on ekraaniresolutsiooniks 3072 x 1920 pikslit ja 13-tollisel mudelil 2560 x 1600 pikslit. Suurem pikslite arv annaks uue ja parema pikslitiheduse – 250 pikslit tollile.

Uute mudelite kohta on veel lekkinud, et neil saab olema uus M1X protsessor, mis on Apple´i ARM-protsessori baasil välja töötatud oma kiip. See võib olla kümnetuumaline, millest kaheksa on suuremat jõudlust nõudvate arvutuste jaoks ning kaks tuuma energiasäästlikuks režiimiks. Graafikaprotsessor on 16- või 32-tuumaline.

Varem on välja pakutud ka ekraaniheleduse paranemist uutel mudelitel:

MacRumors spekuleerib ka oktoobris toimuva esitluse võimaliku kuupäeva teemal: tavaliselt on see olnud teisipäeviti ja ajakirjanikele saadetakse kutse nädal varem. Seega uued MacBookid saabuvad kas 19. või 26. oktoobril. Kuna 19. oktoobril on Google´i üritus, siis see muudab kõige tõenäolisemaks 26. oktoobri, kui ikka esitlus oktoobris toimub, nagu on aastaid juhtunud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.