Apple avalikustas uued M3 protsessoritega arvutid

Apple avalikustas eile uuendatud arvutid.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Apple’il oli eile lühike pressiüritus, kus ettevõte avalikustas oma uued M3 protsessoritega süle- ja lauaarvutid. Mõlemad seadmed said vaid pisikesi uuendusi.

Esiteks kaob 13-tolline Macbook Pro poelettidelt ning selle asemele tuleb ilma Touch Barita 14-tolline M3 protsessoriga versioon, mis on tootja sõnul M2-ga eelkäijatest märksa võimsam.

Esimest korda tuli Touch Bar Macbook Prole 2016. aastal, kuid viis aastat hiljem eemaldas ettevõte need 16- ja 14-tollistelt versioonidelt. Praeguseks oli Touch Bar ainult kõige väiksemal Prol ning nüüd kaob see täielikult.

Kuigi Eesti hindu ei ole veel teada, siis Soome omad on ja Apple’i toodete puhul on need tavaliselt väga lähedased nendega, mis Eestis tulevad. Uus 14-tolline versioon on varasemast märksa kallim ning edaspidi algavad Macbook Prode hinnad 2069 eurost ja 16-tolline versioon algab 3129 eurost.

Kõige võimsam 16-tolline Macbook Pro, millel on M3 Max protsessor, 128 GB vahemälu ja 8 TB salvestusruumi, maksab hetkel 8659 eurot.

Apple avalikustas eile ka värskendatud iMaci, mis saab uue M3 protsessori ning 4,5K resolutsiooniga 24-tollise ekraani.

Tavalise M3 protsessori ja 8 GB vahemäluga iMaci hinnad algavad 1649 eurost ning tipnevad 2595 euroga. Seda ilma hiire ja klaviatuurita.

Seadmed jõuavad Soomes müügile 7. novembril. Eestis saab praegu veel vaid huvi registreerida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.