Sülearvutid

Mida panna tähele, kui hakkad sülearvuti jaoks kotti ostma?

bag-1851097_1920.jpg

Sülearvuti on paljude jaoks asendamatu seade. Selle abiga saab tehtud töö ning suheldud sõpradega. Järelikult on selge, et sellele tuleb valida ka sobilik ümbris. Silmas tuleb pidada nii selle suurust, materjali kui ka muid aspekte. Siin on mõned näpunäiteid, mille järgi valida just endale sobiv kott.

Suurus

Alustame kõige lihtsamast. Tuleb valida kott, mis on suuruse poolest sobilik kasutaja sülearvuti jaoks. Seda on õnneks ka üsna lihtne välja selgitada. Enamasti on sülearvutikotti soetades koti küljes oleva sildi peal lihtsalt kirjas, mis suuruses sülearvuti jaoks kott on mõeldud. Seega kui on kirjas, et kott on mõeldud 14-tollise sülearvuti jaoks, siis sinu 17-tollise süleri jaoks see ilmselgelt ei sobi.

Materjal ja kvaliteet

Sülearvuti kotti otsides on selgelt oluline ka selle kvaliteet. Üks hea viis koti kvaliteedi ja vastupidavuse hindamiseks on õmblused. Täpsemini nende asukoht. Parem on, kui õmblused asuvad kotis seespool. Kui õmblused on väljaspool, siis on neid kergem kahjustada. Materjali poolest on hea valida variant, mis on valmistatud nailonist. See on vastupidav ning ei ole üldiselt ka väga kallis.

Koti kvaliteedi kohta saab harilikult rohkem infot, kui uurida mõne otsingumootori abil selle kohta kirjutatud arvustusi.

Pehmendused

Sülearvuti jaoks kotti valides tasub tähelepanu pöörata ka pehmendustele. Siin mängib ilmselt kõige rohkem rolli lihtsalt isiklik eelistus. Seega kui oled inimene, kes tihtipeale viskab koti õlalt ning käid asjadega natuke robustsemalt ringi, siis tasub kaaluda kotti, mille sees on rohkem pehmendusi. Kui pooldad pigem kergust ja kompaktsust, siis võib alati valida variandi, milles on pehmendusi vähem.

Kui leiad, et ei pea just eriti tihti arvutit kaasas kandma, siis on mõistlik kaaluda varrukas-tüüpi koti ostu, mis ei paku küll põrutuste eest palju kaitset, kuid on siiski abiks kriimustuste ennetamisel.

Taskud

Paljude inimeste jaoks on sülearvutikott ka palju enamat kui lihtsalt koht enda süleri hoiustamiseks. Sinna pannakse nii vihikuid, kaustikuid kui ka muid kirjatarbeid, mida igapäevategemistes vaja võib minna. Seega kui oled üks neist inimestest, siis tasub koti juures pöörata tähelepanu ka sellele, kas selle sees on piisavalt lisataskuid, kuhu saaksid enda tarvikuid pista.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses