Vesi on siinkohal muide üks leebemaid vedelikke, magusad joogid hakkavad kuivades kleepuma ja siis on puhastamine palju tülikam.
Kuidas aru saada, et arvutil on veekahjustus?
Alustame visuaalsest vaatlusest. Kui korpusel on veetilgad, on võimalus, et veetilgad on jäänuk arvuti sisemusse põgenenud suuremast veekogusest. Kui võimalik, ava ka arvuti korpus ja vaata üle arvuti sisemus, kas sisemistel komponentidel on veejälgi, korrosiooni või veekahjustusest tekkinud värvimuutust. Veekahjustus arvutis leiduvatel vasest komponentidel võib jätta rohekat tooni jälje. Kui vasest komponendid on rohekad või nende ümber on rohekat puru, on tegemist veekahjustusega.
Mida siis teha?
Esiteks, kui sa just oma arvutisse vett valasid ja samal arvutil Google’dasid, mida teha, siis jäta selle arvuti kasutamine nüüd katki. Edasi veendu, et sinu käed ja arvuti voolunupp on kuivad, kui vaja, kasuta rätikut. Lülita arvuti täielikult välja, hoides voolunuppu all umbes kuus sekundit, kuni seade välja lülitub. Seejärel eemalda vooluallikad, nagu laadija juhe ning aku, kui viimane on eemaldatav. See hoiab ära võimaluse saada elektrišokk.
Nüüd eemalda arvuti küljest ka teised seadmed, nagu välised hiired, klaviatuurid, kõvakettad ja muud seadmed. Seejärel, kui oskad, eemalda ka lihtsasti eemaldatavad arvuti sees olevad komponendid, nagu vahemälu ja kõvaketas.
Kui arvutisse aeti midagi magusat, mis kuivades suhkruks muutub, on mõistlik arvuti professionaalide kätte põhjalikule suurpuhastusele viia. Kui tegemist on aga veega, siis pane lauale rätik, ava arvuti nii laialt kui võimalik ja aseta arvuti klaviatuur allapoole lauale. Jäta seade nii mitmeks tunniks, et kogu vesi välja voolata saaks ning et see ka mujalt ära kuivaks. Kui arvutist enam vett ei tule ning kõik on kuiv, pane seade kokku tagasi ja proovi, kas see töötab. Kui ei, tuleb sul siiski professionaalide poole pöörduda.
Loe lähemalt siit, kuidas vedelikuga kokku puutunud arvutit ravida.