Kui sul pole kombeks sada brauseriakent korraga lahti hoida ning ei plaani ka odavas masinas videotöötlust ega isegi videostriimi vaatamist, siis lihtsamast protsessorist ja väiksemast mäluhulgast piisab. 8 GB on Windowsi toimimiseks hädavajalik, alla selle ilmselt enam eriti ei leia ka uusi sülearvuteid. Massmäluks on aga absoluutne miinimum 128 GB. Sinna mahutab operatsioonisüsteemi, vajalikud programmid, dokumendid ning jääb isegi natuke üle piltide-videote jaoks. Kõik ülejäänu, mida pole igapäevaselt vaja, võib olla ju pilves või võrgukettal.
Leidub küll isegi eriti odavaid isendeid eMMC mäluga, mille mahuks 32 GB või 64 GB (tavaliselt mõne Chromebookiga), kuid siin hakkab mängima põhirolli seda tüüpi mälu aeglus. Töö võib olla sellistel arvutitel juba liiga ebamugav vaatamata soodsamale hinnale, eriti just Windowsiga.
Protsessor: Intel või AMD?
Kui ajad taga soodsamat hinda, siis mõni aeg tagasi oli kindel valik AMD. Eks see kehtib nüüdki, kuigi hinnaerinevus pole enam nii suur. Tavaliseks veebisurfiks ja tekstitöötluseks pole vahet, millise protsessoriga masina võtad – tänapäevane riistvara veab need lihtsamad tööd igal juhul välja. Seega võib protsessoriks olla näiteks odavaim Intel Core i3 või AMD Ryzen 3 seeria.
Ekraan ja graafika: Full HD on saamas normiks
Odavate arvutite puhul pole ekraaniresolutsiooni valida eriti keeruline. Full HD ehk 1920 x 1080 pikslit on saamas normis ka hinnaskaala alumises otsas. Juba vaikselt vananevat HD resolutsiooni ehk 1366 x 768 pikslit ei maksaks enam võtta, kui silmade tervis on oluline. See resolutsioon jätab pildi liiga uduseks ja pikslid on liialt näha.
Kui tahad siiski natuke ka mängida, pöördu tagasi protsessorivaliku juurde ning eelista AMD-d, sest Ryzeni protsessoritega on komplektis Radeoni sisseehitatud graafika, mis mängude jaoks töötab paremini.