Tänapäeval on sülearvutid muutunud elust eraldamatuks osaks. Ilma selleta ei saa ei õppida ega enamasti ka tööd teha. Vahepeal on ilma selleta isegi puhata raske. Nii et kui läheb uue kaasaskantava seadme valikuks, siis on oluline teada, mida täpselt kõik need numbrid ja tähed selle kirjelduses tähendavad. Räägime Inteli mobiilsetest protsessoritest ja mida nende nimetused tegelikkuses tähendavad.
Lauaarvutites leidub kõige sagedamini Inteli protsessoreid nimedega i3, i5 või i7, mille järgi tuleb veel numbreid ja tähti, näiteks i5 2500K või i7 7700. I3 antud juhul on kahe tuuma ja nelja lõimega (ehk peaaegu sama hea, kui neli päris tuuma, aga mitte päris), i5 on nelja tuuma ja nelja lõimega ning i7 nelja tuuma ja kaheksa lõimega. Pikemas protsessori nime osas määrab esimene number põlvkonda (suurem number = uuem põlvkond) ning ülejäänud numbrid taktsageduse taset. K-täht määrab ära, kas protsessorit saab vastavalt emaplaadil üle kiirendada. Sedasi on olnud aastaid ja inimesed lähenevad selle mõtlemisega ka sülearvuti ostule.
Inteli mobiilsed protsessorid tihtipeale kannavad sarnast nimetamisskeemi statsioonarsetele, näiteks i7 7500U. Core i-seeria nimetamisskeemiga harjunud inimesele võib tunduda, et sellel protsessoril on neli tuuma ja kaheksa lõime i7 nime tõttu, kuid reaalsuses on tegu kahetuumalise protsessoriga, millel on vaid neli lõime, ehk lauaarvuti tasemel i3-ga. “U” numbrite lõpus tähendab “ultra low power” ehk väga madal voolutarve. U-seeria protsessoreid kasutatakse õhukestes masinates ülekuumenemise vältimiseks, kuid nimetus paneb inimesi arvama, et tegu on palju võimsama arvutiga. Kõik U-seeria protsessorid on kahe tuuma ja nelja lõimega, erinevuseks on vaid taktsagedus ja vahemälu, mis on U-seeria i7-l parim.