SSD ehk massmälu võiks mahutada lisaks operatsioonisüsteemile veel ka kõik kasutaja tihedamini vajaminevad failid. Arhiiv ja mahukamad videod võivad olla mõnel välisel kettal või pilveteenuses, kõike ei pea sülearvutiga enam kaasas kandma, mida just samal päeval vaja ei lähe. Seega pole SSD suurus nii oluline, kui arvutit kooliasjadeks tarvitada. 256-512 GB on enamasti piisav.
Graafikakaart – eraldi või integreeritud?
Integreeritud graafikakaart on odavam ja levinud, eraldi graafika aga tagab kiirema töö ja parema tulemuse nii mängudes kui ohtralt graafikat nõudvates töödes. Videoid töödeldes arvatakse mõnikord, et graafikakaart on kõige olulisem, kuid sel puhul peaks valima ikkagi pigem võimsama protsessori, sest videotarkvara kasutab enam just arvutusressurssi. Mängud aga võivad olla sõltuvad tugevast riistvaralisest graafikatoest, mille tagavad eraldi videokaardid.
Aku koolipäeva lõpuni
Kui arvutit on plaanis ka kooli kaasa võtta, siis võiks aku kesta vähemalt koolipäeva lõpuni. Seega kui hommikul täislaetud sülearvutiga kooli lähed, võiks see vastu pidada vähemalt pealelõunani. Uusi arvuteid on lihtne energiasäästurežiimis hoida, kui ei kasuta ja tööle käivituvad need kiiresti – mõne sekundiga. Kui arvuti on ainult kodus, siis pole aku iga nii oluline.
Vajalikud lisad – hiir, arvutikott, kõrvaklapid
Ehkki hea sülearvuti hiireplaadiga harjub kiiresti, võivad mõned graafilised tööd olla mugavad eraldi hiirega teha. Kui hiirt kasutatakse vaid kodus, piisab kerimisnupuga USB hiirest. Kui arvutit tihti sõprade juurde või tundidesse kaasa võetakse, võiks olla hea valik mõni väiksem juhtmevaba hiir.