Samsung hakkab oma uutes sülearvutites Windowsi välimust tuunima

Androidiga nutitelefonides oleme me harjunud, et seadmetootjad katavad “puhta” operatsioonisüsteemi oma kasutajaliidesega, mis mõnikord võib väljanägemist päris tundmatuseni muuta. Windowsiga arvutites me aga seda ei kohta, sest tegemist on Microsoftile kuuluva platvormiga, mitte vabavaralise Androidiga, mida saaks igaüks kohendada. Kuid Windowsis võib hakata olukord muutuma, Samsung on üks esimesi.

Nimelt plaanib Samsung oma Galaxy Book seeria uutes sülearvutites kasutusele võtta One UI ehk kasutajaliidese, mis Windowsi enda aknad ja menüüd veidi üle disainib.

One UI on tuttav Samsungi nutiseadmetest. Uue Windows 11-ga peaks peagi saama arvuti operatsioonisüsteemis käivitada ka mobiiliäppe. Miks mitte siis minna sünergias veelgi sügavamale ja kahe seadme kasutajaliides samuti ühtlustada?

See ongi Samsungil oma uue One UI 4 liidesega plaanis. Päris vabad käed muidugi tootjal Windows 11 ümberkujundamisel pole, kuid One UI Book 4 proovib ühtlustada mõned seaded kasutajaliidese välimuses, mida kasutaja oma telefonis kasutab ja toob need elemendid ka tema arvuti töölauale.

Nutiseadmega sünkroniseeritud välimuse saavad Windowsis töötavad Samsungi rakendused Samsung Notes, Samsung Gallery ja Samsung Settings.

Samsung teeb seda koostöös Microsoftiga ning samamoodi tehti koostöös võimalikuks ka osade Samsungi telefonides olevate mobiiliäppide jooksutamine Windowsiga arvutis. Nüüd siis on käsil koostöö operatsioonisüsteemide välimuse ühtlustamisel, kui kasutad Samsungi telefoni ja sülearvutit.

One UI Book 4 on saadaval uutes Samsungi sülearvutites Galaxy Book Pro 360, Galaxy Book Pro, Galaxy Book Flex2, Galaxy Book ja Galaxy Book Odyssey. Värske kasutajaliidese disaini kohta annab vihje järgmine demovideo:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.