Näiteks on odavad sülearvutit valmistatud tihtipeale kehvematest materjalidest nagu plastik. Õrn plastik loob aga olukorra, kus arvuti sisekomponendid võivad kergesti kahjustada saada. Seega kuigi alguses oli arvuti odav, siis võib juhtuda, et selle peab juba varsti välja vahetama, kuna selle eluiga ei ole eriti pikk.
Ostan kõige kallima
Teine äärmus kuhu sülearvutit ostes sattuda võib on kõige kallima võimaliku sülearvuti ostmine. See ei pruugi samas jällegi olla parim variant, kuna on väga kulukas. Otsida tuleks võimalust, kus hinna ja kvaliteedi suhe on kõige parem. See tähendab, et valida tuleks mõistliku sisuga arvuti, mis samas ei maksa üüratuid summasid.
Siiski on oluline mainida, et see reegel ei pruugi alati toimida. On inimesi, kelle töö lihtsalt nõuab kõige võimsamat võimalikku riistvara ning selle eest tuleb enamasti ka kopsakas summa välja käia.
Liidesed
Tänapäeval on erinevad õhukesed ja võimsad sülearvutid juba üsna levinud ning nende ostmine tundub väga ahvatlev. Siiski tasub mõelda ka sellele, kas arvutil on kõik vajalikud pesad olemas. Näiteks traditsioonilised USB 2.0 ja 3.0 pesad hakkavad juba vaikselt kaduma. See võib olla probleem, kui kui oled näiteks USB-mälupulkade kasutaja, siis võib pesade puudus otsustavaks saada.
Mida kõrgem resolutsioon, seda parem
Selgelt on suur osa sülearvutist ka selle ekraan. Sellest tulenevalt tundub loogiline valida ostu sooritades kõrgeimat võimalikku resolutsiooni pakkuv arvuti. Kuigi 4K resolutsiooniga videod on tõesti väga ilusad, siis ainult selle järgi endale sülearvutit osta ei maksa. Kui kõrge resolutsiooni jaoks praktiline vajadus puudub, siis võib uhke ekraan kergesti muutuda lihtsalt palju akut kulutavaks koormaks, millest sisulist kasu on vähe.