2. Osta arvuti otse tootjalt
Arvuti tootjad müüvad seadmeid sageli kallimalt kui edasimüüjad. Tegelikult võid saada oma kodu läheduses asuvalt tehnika edasimüüjalt seadme hulga odavamalt. Enne ostmist on soovitav tutvuda arvuti hinnaga erinevates kauplustes, et maksaksid nii palju kui vaja ja mitte rohkem.
3. Sa ei arvesta ühenduvusega
Jah, imeõhukesed arvutid ühe USB-C pesaga on ülimoodsad ja ägedad, aga fakt, et pead mälupulgalt failide üle kandmiseks arvuti laadimast ära võtma, muutub üsnagi kiiresti tüütuks. Mõtle rahulikult läbi, mida oma uue arvutiga teha soovid. Kui kasutad tihti mälukaardilugejat, on mõistlik leida arvuti, millel see lugeja juba sisse ehitatud. Mida vähem lisaseadmeid sa arvutit kasutades kaasas tassima pead, seda parem.
4. Sa unustad ära tuleviku
Arvuti, mille täna ostad, on homme juba vananenud. Lisaks sellele muutuvad inimeste soovid ja nõudmised arvutite kasutamise puhul. Seega on arvutit ostes oluline jälgida, et seda oleks tulevikus võimalik kaasajastada. Et arvutile oleks võimalik lisada muutmälu ja sellesse paigaldada suurem kõvaketas. Kui su arvutil neid võimalusi ei ole, pead vajaduse tekkides lihtsalt uue arvuti soetama.
5. Sa ei vaata arvutit enne selle ostmist
Kümnete lehekülgede kaupa arvustusi ja ülevaateid lugeda on loomulikult oluline, kuid see ei anna sulle teada, kuidas see arvuti sinule meeldib. Jah, kõik võivad öelda, et arvutil on suurepärane klaviatuur, või et selle veebikaamera on hea ja terav, kuid kas need sulle sobivad? Mine poodi ja proovi järele. Mis tunne on klaviatuuril trükkida, kas arvuti on sinu jaoks sobiva raskusega ja kas ta mahub sinu kotti. Nii saad olla kindel, et mõni pisidetail ei hakka sind arvuti juures hiljem segama.