Selleks, et USB lukk käivitada, tuleb arvutis peale installi käima panna seesama PREDATOR (veel parem, kui lased selle alati käivitada Windowsi start-programmina automaatselt). Seadistustes küsitakse iga USB seadme kohta ka parooli, mida on vaja näiteks siis, kui juhtud mälupulga ära kaotama.
Muul juhul aga pole parooli kasutada vaja – kui lähed arvutist eemale, võta USB mälupulk lihtsalt välja ning masin lukustub, tagasi tulles pista see USB pessa tagasi ja saad jätkata sealt, kus enne töö pooleli jäi.
Üks USB mälupulk võib lukustada mitu arvutit. Programm USB-pulgale midagi ei kirjuta, kogu mälumaht on kasutatav muude failide jaoks.
2. Kanna oma arvuti sisu mälupulgal kaasas
Kui oled mõnikord olukordades, kus oma arvutit kasutada ei saa või on masinas mõni vanem Windows, mida ei saa uuendada, võid teha USB mälupulgale Windowsi käivitatava installi Windows to Go ja seda ükskõik millises teises masinas kasutada, ilma et peaks sinna uut Windowsit installima.
Windows 10 jaoks on vaja vähemalt 16 GB mälupulka, kuid veel parem oleks 32 GB. Kuna Windows to Go ei saa enam Microsofti tuge ja uuendusi, võid kindluse mõttes proovida ka teisi tööriistu, näiteks WindowstoUSB. See teeb ka Windows 8 ja Windows 7-ga mälupulkasid.
Samamoodi saab paigaldada mälupulgale Linuxi. USB-lt jooksev Linuxi operatsioonisüsteem arvutis midagi ei muuda ja sinu isiklikke faile maha ei jäta.