Teadus ja tulevik

#AIväljakutse on vastu võtnud pea 1200 inimest

Rubriiki toetab

Tallinna Tehnikaülikool esitas eestlastele #AIväljakutse, millega kutsub osalema maailma kõige populaarsemal tasuta veebikursusel tehisintellekti teemadel. Esimese nelja päevaga on väljakutse vastu võtnud juba pea 1200 inimest.

„On selgelt näha, et eestlastele läheb korda tehisintellekt ja selle ümber keerlevad küsimused ning müüdid,“ kiitis Elements of AI Eesti projektijuht Regina Erlenheim. Ta selgitas, et kursuse eesmärk on kasvatada ühiskonna teadlikkust tehisintellekti teemadel ja selle üha kasvavast olulisusest igapäevaelus.

„Eriti rõõmu valmistab see, et tänaks on kursuse partneriks juba üle 40 ettevõtte ja organisatsiooni, kes on esitanud kursusel osalemise väljakutse ka oma töötajatele,“ rääkis Erlenheim.

Coopi Eesti juhi Alo Ivaski sõnul on ettevõtte esimesed katsetused tehisintellekti omadustega süsteemi kasutamisel on olnud piisavalt julgustavad, et minna kaasa teiste sarnaste algatustega. “See on ka üks peamisi põhjuseid, miks Coop võttis vastu väljakutse ning kutsub ka oma töötajaid AI kursusel osalema,” ütles Ivask. “Kui meie ligi 6000 töötajast kasvõi üks protsent kursusel osaleb, on see juba suur hulk kolleege, kes end tulevikutehnoloogia teemal on harinud ja oskavad edaspidistes Coopi arendusprojektides arvestada ka tehisintellekti võimalustega,” lisas ta.

Eestikeelse kursuse eesmärk on levitada tehisintellekti alaseid teadmisi ja oskuseid võimalikult suurele osale ühiskonnast erinevatest valdkondadest, kaasates vähemalt ühe protsendi Eesti elanikest. Kursusel osalema on oodatud kõik hoolimata vanusest, soost, haridustasemest või elukohast. Eelnevad teadmised programmeerimisest või tehnoloogiast pole vajalikud.

Elements of AI veebikursuse leiab aadressilt www.elementsofai.ee. Osalemiseks tuleb luua konto ning asuda ülesandeid lahendama. Kursuse läbimiseks ajapiirangut ei ole, lõpetajad saavad ka sertifikaadi ning taotleda 2 EAPd.

Kursuse töötasid välja 2018. aastal tehnoloogiaettevõte Reaktor ja Helsingi Ülikool ning praeguseks on osalejaid juba rohkem kui 220 000 inimest 110 riigist. Kursuse Eesti patroon on president Toomas Hendrik Ilves.

Eesti kursuse partneriteks on: Eesti Energia, Omniva, Tehnopol, Coop, Nordecon, Fujitsu, Restate Property Advisors, Silberauto, Estonian World, Geenius, North Star AI, Datel, ITL, Ericsson, Tallink, Rimi, Estravel, SEB, Ülemiste, Haigekassa, Apollo, Playtech, E-Riigi Akadeemia (eGA), Kredex, Kohtla-Järve riigigümnaasium, Juunika Koolitus, HITSA, Tallinna Ülikool, Primend, Levikom, TRINITI, Evocon, SK ID Solutions. IT Koolitus (Äripäev), Grex IT, Swedbank, ADM Cloudtech, ADM Interactive, Telia, Vapiano, Magnusson ja Diginobe podcast.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.