Teadus ja tulevik

Kosmosesse saadetud Tesla Roadster läheneb juba Marsile

Foto: REUTERS/Callaghan O'Hare

Rubriiki toetab

Elon Muski asutatud ettevõtte SpaceX poolt kaks ja pool aastat tagasi kosmosesse saadetud Tesla Roadster, mille roolis istub skafandris mannekeen Starman, hakkab lähenema Marsile, teatas ettevõte hiljuti Twitteri vahendusel.

Punane Tesla Roadster ja mannekeenist astronaut olid osa testlendu tegeva SpaceX-i raketi Falcon Heavy koormast, mis startis 2018. aasta veebruaris. Muski sõnul saab Marsist loodetavasti järgmistel aastakümnetel inimeste uus sihtkoht.  

Roadster ja Starman liiguvad keskmiselt kiirusega 88 000 km/h. Arvutuste kohaselt on duo läbinud peale starti ligi 2,1 miljardit kilomeetrit, mis võrdub sõitmisega kõigil Maa teedel 57,6 korda. Hetkel asub Roadster ja Starman umbes 8 miljoni kilomeetri kaugusel Marsist.

Elon Muski selgituste kohaselt võib duo kukkuda mõne miljoni aasta pärast kas Maale või Veenusele. Kokkupõrke tõenäosus Maaga on 6% ning Veenusega 2,5%.

Mitteametliku veebiteenuse “Where Is Roadster” välja töötanud Ben Pearsoni sõnul on Tesla 22. aprillil 2035 oluliselt lähemal punasele planeedile – 2,3 miljoni kilomeetri kaugusel.

2019. aasta augustis, kui Roadster lõpetas oma esimese tiiru ümber Päikese, teatas Musk, et SpaceX võib ühel päeval saata sõidukile järele väikese kosmosesüstiku ja teha sellest fotosid.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.