Kuus nippi, mis aitavad sul meeldejääva CV koostada

Kui oled otsimas uut töökohta on CV sinu visiitkaart, mille põhjal loob tööandja sinust esimese pildi ja arvamuse. Hästi koostatud CV avab sulle uksi, loob uusi võimalusi ja on hea investeering edukama tööelu tagamisse.

Eriti tasuks oma CV-le tähelepanu pöörata nüüd, kuna juba 2. märtsil algab tänavune Eesti suurim tudengitele suunatud karjäärimess Võti Tulevikku, kus tudengid saavad võimaluse potentsiaalsete tööandjatega suhelda.

Uurisime CVKeskus.ee käest, mida tasuks CV-d koostades tähele panna ja milliseid vigu inimesed endiselt tegema kipuvad.

Mõtle oma CV läbi 

Esimese asjana tuleb mõelda, mida sa töömaastikult otsid – kas praktikakohta, suvetööd, esimest ametikohta või soovid saata enda CV kindlasse ettevõttesse ja ennast ise tööle pakkuda.

Mõtle läbi, kellele, kuhu ja milleks sa oma CV teele saadad ning kujunda see vastavaks, sest tööandja, kes sinu CV ette võtab, peab saama aru, mis on selle eesmärk ja kuidas saaksid just sina talle kasulik olla.

Pane kõik mängu

CV koostamisel ei tohi olla tagasihoidlik, sest see on koht, kus pead ennast näitama täies hiilguses, mispärast soovitame lisada CV-le ka kindlasti oma pildi. Teiste anonüümsete CV-de hulgast jääb sinu oma tänu sellele kindlasti palju paremini meelde ning lisaks tekitad foto lisamisega ka tööandjale suuremat usaldust.

Kogemuste puudumist ei tasu karta

Paljudele töökohtadele saab asuda tööle ilma eelneva töökogemuse või erialase hariduseta, mispärast ei tasu kesise kogemuse tõttu nina norgu lasta. Selle asemel tuleta meelde kõik kasulikud oskused, mida oled aja jooksul omandanud.

Kas oled korraldanud koolis üritusi, löönud kaasa mõnes projektis, käinud välismaal õppimas või läbinud praktikaid? Pane kõik sellised ettevõtmised ja kogemused võimalikult põhjalikult CV-sse kirja.

Pane kirja oma keeleoskused 

Tööandjad vaatavad kindlasti, mis keeled sul CV-sse märgitud on ning üsna tihti võib juhtuda, et töövestluselt välja jäämise põhjuseks on keeleoskuse mainimata jätmine või selle ebatäpne märkimine.

Keeletaseme määramine on siinkohal üks eksitavamaid kohti, kui arvatakse, et „A“ tase tähendab kõige kõrgemat hinnangut, nagu on koolis õpetatud. Tegelikult on aga „A“ tase kõige madalam ehk algaja tase ja „C“ kõige kõrgem ehk vilunud keeleoskaja tase. 

CV ei ole romaan

Tasub pidada meeles, et tööandja on saanud kümneid ja kümneid CV-sid ning tahab saada vajaliku info võimalikult kiiresti ja lihtsalt kätte, mistõttu tuleb eemaldada CV-st kõik ebavajalik, mis konkreetset tööandjat ei puuduta.

Nii väldid ka olukordi, kus tööandjal jääb kahe silma vahele mõni tähtis detail, mis sulle kandideerimisel muidu kasu tooks. 

Kontrolli üle enda kontaktandmed 

Paraku juhtub tihti, et CV-sse kirja pandud kontaktandmed on vananenud või ebatäpsed, mistõttu ei õnnestu tööandjal sinuga ühendust võtta, ja sinna see võimalik unistuste töökoht jääbki.

Kui soovid endast head muljet jätta, peaks CV-s olema korrektsed kontaktandmed ning ametlik e-posti aadress stiilis eesnimi.perekonnanimi@gmail.com.

Võti Tulevikku karjäärimessi kohta saad lähemalt lugeda siit!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.