Teadus ja tulevik

Naised inseneerias: Tiina Õunmaa vaatab, et ehitusel oleks kõik nii nagu peab

Rubriiki toetab

Eritööde projektijuht
Mapri Ehitus OÜ

Tiina Õunmaa vastutab ehitusfirmas selle eest, et iga ehituse juures saaksid tehtud kõik vajalikud eritööd – küte, vesi, ventilatsioon, kanalisatsioon, jahutus jm erisüsteemid – ja juhtima selleks vajalikke töid, raha ja inimesi. Ühtlasi nõustab ta müügiosakonda, et juba pakkumisfaasis arvestada optimaalsete lahendustega, mida tellijale või arendajale soovitada. Tiina võtab selle kokku nii, et suuresti on tema tööks inimeste juhtimine, aga väga spetsiifilise tehnilise lisandiga, ilma milleta ei oleks võimalik ehituse projektijuhi tööd teha ja selle eest vastutust võtta.

Kuidas leidsid tee tehnikahariduse juurde?

Mulle on alati meeldinud matemaatika ja selle loogilisus, ühtlasi oli ainuke „4“ mu keskkooli lõputunnistusel eesti keel. Mäletan, et koolis lahendasime enda matemaatika pinginaabriga kiiruse peale võrrandeid ja parim tunne oli, kui leidsid õige lahendi esimesena! Ma ei olnud kindlasti parim matemaatik, aga midagi selles meeldis mulle väga. Kui oli aeg otsustada enda ülikoolitee, siis jäid sõelale Tartu Lennukolledž ja Tallinna Tehnikaülikool. Kindlasti mängis otsustamisel rolli perekond ja sõbrad, kes mind oskasid suunata ja mu enda mõtteid mulle tagasi peegeldada.

Milliseid võimalusi, oskusi või kogemusi see on Sulle andnud, mida Sul lihtsalt inimeste või projektide juhina ei oleks?

Tehniline haridus on teinud minust juhi, kellel on väga spetsiifiline ja tööturul väga hinnatud oskus.

Mis Sind ehitusinseneri töös kõige enam köidab?

Hiljuti lugesin üht uuringut selle kohta, millised ametid on kõige köitvamad. Peale direktori ja tegevdirektori ameti tuli ehitusinsener-projektijuht. Ma olen väga nõus selle mõttega, et selle töö tulemus annab parima motivatsiooni edasiseks, sest valmib uus hoone, mida kellelgi on vaja. Iga hoone või rajatis on erinev ja tehniliselt väljakutseid pakkuv. Vaheldusrikkus on minule väga tähtis ja ehitusinseneri töö saab olla väga vaheldusrikas. Kolmandaks on see töö inimestega ja inimestele. Suhtlemine on esikohal ja kindlasti ei ole see töö igav.

Kas tunned, et sinu valdkonda on tarvis rohkem naisi? Miks?

Kindlasti on vaja rohkem naisi!

Aga mitte naisi selle pärast, et nad on naised, vaid ikka selle pärast, et naised saavad selle tööga sama hästi hakkama kui mehed ja ehitusvaldkonda on alati inimesi juurde vaja!

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.