Teadus ja tulevik

New York hakkas kõiki koolibusse nutika süsteemi abil jälgima

Rubriiki toetab

New York võttis kasutusele uue koolibusside jälgimise süsteemi, mis võimaldab kogu koolibussivõrku nutikalt ja intelligentselt hallata.

VIA on platvorm, mille kaudu bussivõrgu kasutajad saavad näha reaalajas infot selle kohta, kus nende või nende lapse buss parasjagu on, saada informatsiooni bussivõrgus toimuvate muudatuste ja tõrgete kohta.

Ligi 10 000 bussiga koolibussi võrgustikus muutuvad pidevalt nõudlused ja vajadused, sestap on uus süsteem võimeline ka busside graafikuid ja teekondi ka ümber mängima.

Ligi 150 000 õpilast iga päev vedavas süsteemis on oluline paindlikkus ja võimalus lahendust kõigil kasutada. Kuna iga buss on jälgitav, saadab süsteem pidevalt õpilastele ja vanematele infot selle kohta, kui toimus muudatus või kui nende koolibuss kohale jõudma hakkab.

Kogu süsteem on disainitud selleks, et suurendada turvalisust ja turvatunnet nii lapsevanemates kui ka lastes, aga ka selleks, et koolid saaksid oma õpilaste transporti paremini analüüsida, busside graafikuid ja teekondi efektiivsemaks muuta ja seeläbi hoida kokku transpordikuludelt.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.