Teadus ja tulevik

Täna saab oma silmaga näha, kui kaugele on jõutud Eesti isejuhtiva auto loomisega

Rubriiki toetab

Täna, 27. veebruaril on Tallinna tehnikaülikoolis avatud uste päev, kus saab oma silmaga näha ka seda, milline on esimene Eestis loodav isejuhtiv auto.

Tehnikaülikooli teadlased ja tudengid koostöös Silberautoga töötavad välja Eesti esimest täisautonoomset isejuhtivat sõidukit, mis hakkab liikuma TTÜ linnakus ja on arendusplatvormiks tudengitele, teadlastele ja tehnoloogiaettevõtetele. Isejuhtiv sõiduk valmib tehnikaülikooli 100. juubeliks selle aasta sügisel.

Samuti saab avatud uste päeval ise luua virtuaalreaalsust, modelleerida liiklust ning teha betooni. Ventilatsioonilaboris “Club Fresh Air” demotakse õhuvahetust siseruumides ning majandusteaduskonnas saab kuulata loengut hariduse ning investeerimisedukuse seostest.

Ekskursioonid viivad külalisi ülikooli laboritesse, õppehoonetesse, ühiselamutuppa, palju arhitektuuriauhindu võitnud raamatukokku, Mektory majja ning spordihoonesse. Siiski, selleks tuleb registreeruda.

Avatud uste päev algab kell 10, kui gümnasistidele tutvustatakse uuendatud õppekavu ning võimalust teha sisseastumiskatseid enne suve. Kokku saab sel aastal valida 34 bakalaureuse-, integreeritud ja rakenduskõrgharidusõppe eriala vahel.

Esimest korda Eestis saab sisseastumiskatseid mitmetele erialadele teha juba nüüd. Näiteks märtsikuus saab teha 11 esimese astme eriala sisseastumiskatseid.

Tehnikaülikoolis saab õppida inseneri-, IT, majandus- ja loodusteaduskonnas, Eesti Mereakadeemias, Virumaa ning Tartu kolledžites.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.