Apple ja Google lubavad peale kriisi jälgimistehnoloogia kasutamise lõpetada

Rubriiki toetab

Apple ja Google lubavad koroonaviiruse leviku jälgimiseks kasutatava tehnoloogia kasutamise lõpetada peale kriisi lõppu, vahendab CNET.

Firmad teatasid möödunud reedel, et hakkavad arendama uut lahendust, et kasutada Bluetooth tehnoloogiat inimeste jälgimiseks ja seeläbi viiruse leviku monitoorimiseks.

Tehnoloogia eesmärk on kaardistada, kus on viirusesse nakatunud inimesed lähiajal liikunud – tegevus, mida muidu tehakse manuaalselt tervishoiutöötajate poolt. Apple’i ja Google’i koostöös arendatav tööriist peaks valmima mai alguseks.

Mõlemad ettevõtted kinnitasid väljaandele, et pandeemia lõppedes lõpetatakse ka jälgimissüsteemi kasutamine. Arvestada tuleb muidugi sellega, et kriisi kulg ja selle vaibumine erineb piirkonniti.

Leidub skeptikuid, kelle arvates ei pruugi kriisi lõppedes enam Pandora laeka sulgemine sugugi nii lihtne olla, kui praegu arvatakse.

“USA Patrioct Act ja teised “ajutised” jälgimismeetmed, mille tagasi võtmise vastu siiani võitleme, on andnud õppetunni, et hädaolukorra lahendused on harva nii ajutised kui hädaolukord ise,” sõnas Albert Fox Cahn, USA Seiretehnoloogia järelevalveprojekti (S.T.O.P) juht.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.