D-Linki kohtuasi näitab hästi, miks koju soetatud turvaseadmed peavad olema testitud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Rubriiki toetab

USA kaubanduskomisjon (FTC) lõpetas hiljuti kohtuvaidluse D-Linki kodukaamerate turvariskide üle, vahendab CNET. Võrguseadmete tootja D-Link lubas võtta kasutusele turvatarkvara, mille abil peaks saama tooteid enne müügile toomist paremini võimalike ohtude ja nõrkuste osas testida.

FTC kaebas D-Linki kohtusse juba 2017. aastal, väites, et viimase internetiühendusega kaamerates ja ruuterites on haavatavad ning jätavad klientide väärtuslikke andmeid ripakile. “Kaebasime D-Linki kohtusse nende ruuterite ja IP kaamerate turvalisuse tõttu ja nende turvaaukude riskiks oli see, et klientide kõige sensitiivsem isiklik info jõuab piilujateni,” sõnas FTC tarbijakaitse büroo juht.

Komisjoni andmetel ei suutnud D-Link tagada isegi kõige elementaarsemat tarkvaratuvalisust ega testinud ja enneteanud “hästi tuntud ja ennetatavate turvavigasid”. Viimaste hulka kuulus näiteks asjaolu, et sisselogimiseks kasutati kasutajanimena guest’i ja mobiiliäpi kasutajaandmed salvestati kliendi seadmesse tavatekstina.

D-Linkil on nüüd kohustus teostada turvavigadele pidevat järelvalvet, anda välja automaatseid püsivara uuendusi ja võtta vastu sõltumatute turvateadlaste raporte võimalike haavatavuste kohta. Samuti on D-Linkil kohustus 10 aastat oma tarkvara turvaprogrammi kohta sõltumatutelt osapooltelt iga kahe aasta tagant hinnanguid tellida.

Turvaseadmete abil kodu turvalisemaks muutmine on alati hea mõte, kuid kui seda teha mõtlematult, võib tagajärg olla soovitu asemel vastupidine. Seetõttu on oluline, et koju ostetavad turvaseadmed on alati testitud ja tulevad usaldusväärselt tootjalt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.