Häkkerid on koroonaviiruse levikuga käsikäes aktiivsemaks muutumas

Rubriiki toetab

Koroonaviirusega käsikäes on internetis hakanud kasvama erinevad viirusega seotud küberrünnakud, kus häkkerid püüavad kasutada ära inimeste viirusega seotud hirme, vahendab CNET.

IT turvafirma Zscaler teatas, et märtsis on nende andmetel kasvanud häkkerite rünnakute hulk 20% võrra. Üha enamates rünnakutes püütakse inimesi meelitada lubaduste ja soovitustega koroonaviiruse kaitseks.

Küberturvalisuse valdkonnas ei ole selline nähtus midagi uut – ründajad püüavad alati ära kasutada hetkel olulisi üritusi või sündmusi, olgu selleks siis Oscarite jagamine või koroonaviirus.

Ekspertide sõnul on säärased rünnakud siiski kasvamas, tõenäoliselt kuna kurjategijad soovivad praegusest eriolukorrast kasu lõigata – inimesed kasutavad aktiivsemalt internetti ja viiruse tõttu on hirmu ja paanikat senisest rohkem.

Ka turvafirma Malwarebytes’i ohuluure osakonna direktor Jerome Segura kinnitas, et ettevõte on näinud “üldist kasvu pahavara kampaaniates, kus kasutatakse peibutisena koroonaviirust/COVID-19.”

Ta lisas, et häkkerite taust paistab lai olevat: alates riigi toetatud ründajatest kuni tavaliste küberkurjategijateni, kes püüavad varastada krediitkaardi või kasutaja sisselogimise andmeid.

Üheks Malwarebytes’i kirjeldatud rünnakuks oli võlts e-kiri, mis pärines justkui Maailma Terviseorganisatsioonilt (WHO) ja jagas informatsiooni laste ning ettevõtete viiruse eest kaitsmise kohta. E-kirjas sisaldus ka fail, mille allalaadimisel nakatatakse kasutaja arvuti pahavaraga, mis võib varastada brauseri andmed ja jälgida kõike, mida kasutaja kirjutab.

Zscaler tõi näiteks jällegi pahatahtliku rakenduse, mis pidi kasutajatele näitama, kui nende läheduses viibib koroonaviirusesse nakatunu. Selle asemel nakatas äpp kasutajate telefonid hoopis pahavaraga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.