5 tasuta alternatiivi, mida Zoomi asemel videokõnedeks kasutada

Videokõne.Shutterstock

Videokõnede äpp Zoom on karantiiniajal meeletult populaarsust kogunud, kuid samal ajal on tõstatud selle kohta ka mitu privaatsus- ja turvamure, mistõttu tasuks vaadata ka alternatiivide poole.

Millised on head lahendused videokõnede tegemiseks? Loetleme järjest üles.

Google Hangouts

Google Hangoutsi on väga lihtne kasutada, midagi alla laadima ei pea ja kõne alustamiseks on vaja paar hiirekliki. Et teised saaks su kõnega liituda, saada lihtsalt neile link, mida Google sulle genereerib. Videokõnes saab osaleda korraga 10 inimest ja seda arvu saab suurendada 250-ni, kui oled nõus maksma 6 dollarit G-Suite eest.

Skype Meet Now

Skype on videokõnede areenil väga kaua tegutsenud ja Meet Now funktsiooniga (äpis leiad selle vasakult ülevalt) saab teha ka tasuta videokonverentse. Meet Now kasutamiseks ei pea tegelt Skype’i isegi alla laadima, sellel on olemas ka oma veebipõhine versioon.

Cisco Webex

Cisco Webex sobib suurepäraselt suuremate kõnede tegemiseks, tasuta saab osaleda videokonverentsil kuni 100 inimest. Kui tahad ise videokõnesid üles seada, pead kasutaja tegema, kuid teiste kõnedega liitumiseks pole kasutajat isegi vaja.

Jitsi

Kas videokõnede tegemine saab veel lihtsamaks minna? Jitsi näitab, et saab: vali nende lehel oma videokõnele nimi, saada teistele link ja ongi valmis. Kõnes saab korraga osaleda kuni 75 inimest ja see on täiesti tasuta. Jitsil on ka oma iOS ja Androidi äpid.

Vestlus.Eesti

RIA loodud veebilahendus, kus saab teha ka videokõnesid. Kõne üles seadmine on küll pisut tüütum, sest sisse pead logima mobiil-ID, Smart-ID või ID-kaardiga. Videokõnesid saab teha esialgu kuni 3 inimesega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.