Branson palus Ühendkuningriigi valitsuselt 500 miljoni naela ehk 620 miljoni eurost abi. Esimesel korral sai ta kohalikult rahandusministeeriumilt eitava vastuse, kuid Financial Times’i andmetel paluti tal palve uuesti saata.
Nüüd pakkus Branson Virgin Atlanticule riigiabi saamiseks pandiks oma erasaart Briti Neitsisaartel. Saare nimi on Necker. Tõsi, Branson soovib säilitada ettevõttes 51 protsendilist enamusosalust.
Samal ajal alustati tema maakera kuklapoolel tegutseva Virgin Australia suhtes saneerimist pärast seda, kui austraallased keeldusid ettevõtet maksumaksja rahaga päästmast.
Kirjad töötajatele
Branson on saatnud avalikult mitu kirja oma töötajatele. “Olen näinud palju kommentaare oma varanduse väärtuse koha – kuid see on Virgin’i äride väärtus enne kriisi, mitte raha pangakontol, mida kasutada,” kirjutas ta selle nädala alguses saadetud kirjas.
“Aastate jooksul teenitud kasumid pole mitte kunagi Virgin Groupist välja võetud ning on selle asemel investeeritud äridesse, mis loovad väärtust ja võimalusi. Proovikiviks on praegu see, et raha ei tule sisse, aga palju läheb välja,” jätkas Branson selgitustega.
“Minu kirg on alati olnud luua ärisid, mis parandavad inimeste elu ning aastate jooksul oleme loonud sadu tuhandeid töökohti. Täna on nii Virgin Groupi olev raha kui ka mu isiklik vara investeeritud üle maailma paljudesse ettevõtetesse, et kaitsta nii palju töökohti, kui on võimalik, kusjuures suur osa sellest läheb Virgin Atlanticule,” kirjutas Branson.