Kokku vajab Bolt lähema kolme kuu jooksul pea 50 miljonit eurot peamiselt selleks, et hoida Eestis peakontorit, kus suures osas kõrgepalgalised töökohad, töös. “Kogu käive, mis me ülemaailmselt teeme, tuleb siia. Konkreetselt meie puhul peamine kulu on arendustiimi ja peakontori ülalpidamine,” selgitas Villig. Kokku töötajaid on abivajavaid töökohti 515.
Samas ei tulnud saatest välja, mis saab samal ajal 4600 kaastöölisest, kes Boltile takso- või kullerteenust pakuvad ning jäid samamoodi päevapealt sissetulekuta.
Mängus ellujäämine
Mis juhtub, kui ettevõte riigilt abi ei saa? “Eks me jääme ellu, aga küsimus on, mis kujul,” ütles Villig. Tema sõnul võib nii väheneda nende konkurentsivõime tulevikus.
Igal juhul on riigiabi viimane meede, mida kasutatakse, lubas Villig. “Muidugi me oleme enda poolt teinud kõik, mis võimalik. Enamuses osakondades oleme kärpinud töömahtu vähemalt kolmkümmend protsenti ja arendustiimil kakskümmend protsenti. Samuti oleme kiiresti avanud uusi ärisuundi. Otsime ka muid finantseerimisvõimalusi,” rääkis Bolti kaasasutaja.
“Muidugi teeme tööd kõigil rahastamiskanalitega,” ütles Villig vastates küsimusele, et miks nemad ei otsi raha investoritelt nagu näiteks Airbnb, mis vaatamata suurele käibelangusele sai investoritelt äsja miljardi.
“Tõstsime aasta alguses võlga Euroopa Investeerimispangast, räägime nendega. Räägime olemasolevate ja uute potentsiaalsete investoritega. Riigiabi lihtsalt tundub olevat üks võimalus, viimane alternatiiv, mida me tahtsime uurida enne, kui jõuame sinna etappi, kus seda vajame. Mõistagi me kasutame ära kõik muud võimalused enne seda,” kinnitas Villig.