Uudis

Börsile mineval Snapchatil ei lähe sugugi hästi

47rs170203d824.jpg

Noorte seas populaarne suhtlusäpi Snapchat omanikfirma Snap Inc on peagi sisenemas börsile. Aktsiate avalikuks esmaemissiooniks esitati USA väärtpaberivärelevalvele (SEC) dokumendid, millest selgub mitmeid huvitavaid fakte, mis ei olnud ettevõtte kohta varem avalikult teada. Muuseas ka seda, et ettevõtte väärusteks hinnatakse olevat 25 miljardit dollarit, kuigi kasumit pole kunagi teenitud.

Rakendusel on värskete andmete kohaselt umbes 160 miljonit igapäevast aktiivset kasutajat. Keskmiselt avab kasutaja äpi 18 korda päevas ning kasutab seda 25-30 minutit. Kasutajate tõusu ei ole Snapi hinnangul oodata ning seetõttu tuuakse dokumentides välja, et ettevõtte soovib liikuda Snapchati äpist edasi ning hakata kaameratootjaks.

Möödunud aastal suutis Snapchat teenida 404 miljonit dollarit käivet, kuid ettevõttel kulus oma tegevuste raames 515 miljonit dollarit. Raha kulus peamiselt turundusele ning arendusele. SECile esitatud dokumentides toob ettevõte välja, et arvatavasti ei hakka nad kunagi kasumit teenima.

Snapchat soovib aktsiate pakkumise abil teenida kolm miljardit dollarit, kuid aktsiatega ei tule kaasa hääletusõigusi, seega jääb ettevõtte kontroll endiselt selle asutajate kätte. Ettevõtte asutajatel oleks 25 miljardi dollari suuruse väärtuse juures ettevõttes umbes viie miljardi dollari väärtune osalus.

Snapchati loodi Evan Spiegel, Bobby Murphy ning Reggie Brownie poolt, kuid viimanesurutiettevõttest välja, mille tõttu maksis ettevõtte talle157,5 miljonit dollarit hüvitist.

Foto:REUTERS,BRENDAN MCDERMID

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.