E-residentide ja Eesti ettevõtete vaheliste kontaktide loomiseks on kavas korraldada kogukondliku tegevust. Vatter tõi välja, et e-residentsus 2.0 raames laiendatakse pidevalt teenusepakkujate ringi, kes pakuksid alustavatele ettevõtetele kõrgekvaliteetset nõustamist, teenuseid ja tooteid.
Kontaktide ja ekspertiisi vahendamiseks ning omavaheliseks suhtluseks luuakse e-residentidele suunatud veebiplatvorm.
E-residentsust hakatakse väljastama analoogselt viisadele
Kuigi ka juba praegu on e-residendi digitaalse isikutunnistuse väljaandmisel lähtutud riskipõhisusest, võetakse nüüd kasutusele uudne lähenemine, mis sarnaneb viisade väljastamisega.
“Arvestades erinevaid riske, mis võivad kaasneda e-residentsuse staatuse ja e-residentide tegevusega, on otstarbekas e-residendi digi-ID menetluse käigus hinnata, kas viisanõudega riigi konkreetse kodaniku suhtes esineb ilmseid asjaolusid, mis välistaksid talle viisa andmise ning riiki sisenemise,” rääkis Vatter. “Ühtlasi välistaksid sellised asjaolud üldjuhul ka e-residentsuse staatuse andmise.”
Politsei- ja piirivalveameti identiteedi ja staatuste büroo peaeksperdi Anita Sokolova sõnul tehakse iga e-residentsuse taotleja osas teostatakse taustakontroll ning kooskõlas isikut tõendavate dokumentide seadusega hinnatakse e-residendi digitaalse isikutunnistuse väljaandmise või selle väljaandmisest keeldumise aluseks olevaid asjaolusid.
Mida kujutab endast kasutusele võetav riskipõhine eel- ja järelkontroll, ei soostunud ta täpsemalt ütlema.