Suured autotootjad nagu Tesla, Mercedes Benz ja BMW on eSIM-kaardi turule toonud alates 2014. aastast, kuid seda üksnes enda teenuse tarbeks.
1oT pakub aga sama tehnoloogilist lahendust ka kõikidele teistele uuenduslike tarkade seadmete tootjatele ning tulevikku vaatavatele teenuspakkujatele.
Firma asutaja ja juht Märt Kroodo lisab: “On lausa uskumatu mõelda, et telekom-ettevõtted on suutnud aastal 1991 loodud SIM-kaarti hoida muutumatuna. Kogu tehnoloogiline areng meie ümber on suurt võidukäiku teinud ning meie elusid märkimisväärselt muutnud, kuid SIM-kaartide puhul on muutunud vaid nende ümber olev plastiku suurus. Ning selle põhjus on olnud lihtsamast lihtsam – telekomid lihtsalt naudivad praegust situatsiooni, kus teenuspakkuja väljavahetamine on füüsilise SIM-kaardi vahetamise tõttu tehtud lõpptarbijale võimalikult vaevarikkaks. Vana kooli tehnoloogia võimaldab kättevõidetud klienti pikemalt oma teenuse küljes kinni hoida.”
Giesecke+Devrient arendusdirektor Thomas Larsson täpsustab: “Siiani on ülemaailmsete asjade interneti seadmete kasvu takistanud kitsendus, kus rahvusvahelist äri tegev teenuspakkuja peab haldama eri mobiilside operaatorite lepinguid, seadmete konfiguratsioone ja füüsilisi SIM kaarte, kasutades tihti ka kallist rändlusteenust. On meeldiv näha, et 1oT aitab eSIM-kaardi tehnoloogia viia massidesse, et muuta see kättesaadavaks ka teistele peale Tesla.”
1oT võrguühendust kasutavad ligikaudu 300 000 tarka seadet üle maailma. Seejuures pakutakse enim teenust mitmele elektriliste tõukerataste rendiäriga tegelevale suurkorporatsioonile nii Ameerika Ühendriikides kui ka Euroopas.