Ärihoonetel on suured automaatikasüsteemid, mis reguleerivad erinevaid hoone sisekliima aspekte. Meil on tarkvaraline lahendus, mis on kiiresti erinevate sääraste süsteemidega integreeritav. Me ühendame oma kontrolleri, mis hakkab andmeid koguma, hoone võrku ja läbi andmetöötluse õpivad algoritmid hoone käitumise ja loogika selgeks ja seega suudavad energiatõhusamalt seda juhtida.
Tavaliselt koosnevad automaatikasüsteemid isoleeritud alamsüsteemidest. Ventilatsioon, küte, jahutus ja ruumi sisekliima töötavad kõik eraldi. Nad ei ole üldjuhul automaatikas omavahel ära seotud. Meie lahendus seob need süsteemid kõik omavahel kokku. Ta teeb selgeks, mis on ühe või teise parameetri muutumise mõju ruumi sisekliimale. Seejuures võtab ta arvesse nii ilmaennustuse kui ka börsihinnad.
Algoritm hakkab reguleerima kütet, ventilatsiooni, jahutust ja ruumikliimat. Idee on selles, et mugav sisekliima oleks tagatud õigel ajal. Süsteem on adaptiivne, seega kui keegi näiteks seinal olevast kontrollerist pidevalt ruumi temperatuuri vähendab, õpib süsteem neid tingimusi ära tundma ja reguleerib ühel hetkel temperatuuri automaatselt.
Tehnikute jaoks on loodud hästi lihtne kasutajaliides, kus tuuakse välja kõik hoones olevad tehnilised probleemid. Süsteem väljastab vead tehnikule tööülesandena, koos seadme asukohaga maja plaanil.
Nii et inimene on lihtsalt see tööriist, keda arvuti saadab erinevatesse kohtadesse ja maja osadesse asju parandama.
Jah, täpselt nii ongi. Meie süsteem on oluliselt targem kui tänased automaatikasüsteemid. Need vead, mida algoritmid suudavad tuvastada, on väga spetsiifilised ja detailsed. Ükski inimoperaator ei suudaks tänases keskkonnas neid tuvastada ega hallata.
Tarkvara loomise ja testimise ajal näitas ühel hetkel üks mudel, et hoone energiasüsteemi ühes osas on tarbimine, ehkki kontrollerid näitasid, et süsteemis on kõik ventiilid kinni ja tarbimist olla ei tohiks. Hakkasime uurima, miks mudel tegelikkusega ei klapi, ning lõpuks selgus, et süsteemis oli ventiili leke.