Uudis

Eesti ID-kaarte hakkab tootma Prantsuse suurfirma

sipausa_16884380.jpg

Eesti ID-kaarte, digitaalseid isikutunnistusi ja elamisloakaarte hakkab peagi tootma Prantsuse suurfirma Safran Morpho, mis võitis politsei- ja piirivalveameti (PPA) korraldatud riigihanke.

"Eesti dokumendid peavad olema turvalised ja parima kvaliteediga,"ütles PPA identiteedi ja staatuste büroo juhataja Margit Ratnik."Riigihanke võitja valimisel võtsime arvesse pakkumuse maksumust, kavandatavate turvaelementide valikut ja toimet ning dokumentide tootmise, sertifitseerimise ja isikustamise plaanitavat protsessi ning ettevalmistuste ajakava."

Riik sõlmib hanke võitjaga dokumentide tootmiseks viieaastase lepingu. Uue kujundusega dokumente hakkab PPAvälja andma hiljemalt 2018. aasta alguses.

Morpho S.A.S. on Prantsuse suurfirma Safran üks haru, mis on spetsialiseerunud elektroonilistele turvalahendustele. Praeguse nime sai ta 2010. aastal, enne oli ta nimiSagem Sécurité.

Wikipedia andmetel on firmal üle 8400 töötaja 40 riigis ning 85 tütarettevõtet ning kokku on Morpho käive üle 1,5 miljardi euro aastas. 10 protsenti käibest läheb igal aastal teadus- ja arenduskuludeks.

Avafoto: Scanpix

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.