Uudis

Eesti kõige oodatumat arvutimängu “No Truce With the Furies” tehakse varsti peamiselt Londonist

Foto: Erik Prozes / PM/Scanpix Baltics

Eile avaldati mängutööstust lahkavas portaalis GameIndustry.biz intervjuu Kaur Kenderiga, kus ta teatas, et Eesti kõige oodatuimat arvutimängu “No Truce With the Furies” teeb mängustuudio ZA/UM edasi peamiselt Londonist. Osad töötajad jäävad ka Eestisse.

“No Truce With the Furies” on isomeetrilises vaates loopõhine rollimäng, kus kas võitlus on lahendatud dialoogivalikutega. Mäng peaks välja tulema veel selle aasta jooksul. Kaur Kender on mängu produtsent.

Kender on juba koos perega Londonisse kolinud ja seda on juba teinud või plaanib teha ka suur osa mängu arendajaid, keda on praeguseks kokku 28. Põhjustena toob ta välja ebastabiilseid väljavaateid Eestis ning sealset paremat maksukeskkonda. “No Truce With the Furiesi” puhul Kenderi sõnul soodsamad maksuerisused neile ei kehti, kuid neid oleks võimalik rakendada nende järgmise mänguga, mis tuleks suurem ja millele oleks Londonist ka lihtsam tööjõudu leida.

Vastupidiselt ZA/UMi otsusele on Brexiti valguses ja kõrgetele tööjõukuludele viidates viimase aasta jooksul Suurbritannias enda mängustuudioid sulgenud mitmed maailma suurimad mänguarendajad, nagu Sony ja Microsoft.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.